Haberler Transseksüel

Okuldan Atılan Transseksüel Genç Mezuniyet Balosunun Kralı Seçildi

GMag
Yazar: GMag

Stiles Zuschlag, Hristiyan okulundan devlet okuluna geçmesini tanrının bir lütfu olarak tanımlıyor.

17 yaşındaki transseksüel genç, Hristiyan okulundan atıldıktan sonra yeni okulunda mezuniyet balosunun kralı oldu.

Cuma gecesi Noble High School’da düzenlenen mezuniyet gecesinde Zuschlag taçlandırıldı, henüz okula geleli bir ay olmuştu.

“Hayal gibi bir tecrübeydi. Asla böyle bir şey yaşayacağımı tahmin etmezdim,” diye konuştu Zuschlag.

Zuschlag Tri-City Hristiyan Okulu’ndan atıldıktan haftalar sonra bir Külkedisi hikayesi yaşadı. 2015 yılında kadınlıktan erkekliğe geçiş sürecinde Seacost Online’a konuşmuştu.

Not ortalaması 3,89 olan ve okul birincisi olmak isteyen Zuschlag, ağustos ayında okul yönetimine gidip erkek olarak kayıtlara geçmek istediğini söyledi. Ancak bunun yerine bir ültimatomla karşılaştı. Ya günah çıkarıp testosteron tedavisini bırakacak ve Hristiyan danışmanlığı alacaktı ya da kendine başka bir okul bulacaktı.

Yeni bir okula alışma süreci gözünü korkutsa da Noble High okuluna kısa zamanda alıştı ve bir sürü yeni arkadaş edindi.

Noble High School yetkilileri Zuschlag’ın ilk transseksüel öğrencileri olmadığını belirtti.

“Tüm öğrencilerimizin kendini Noble High School’da evlerindeymiş gibi hissetmelerini istiyoruz,” diyor okulun danışmanlık müdüresi Nancy Simard. “Bu, onlara kendilerini bir toplumun parçaları gibi hissettirmek için yapabileceğimiz küçük bir şey.”

Okulun ilk haftaları Zuschlag mezuniyet balosu kral ve kraliçesi için adayların arandığını belirten bir e posta gördüğünü ve “şakasına” adaylığını koyduğunu söyledi.

“Şakasına Snapchat’ten adaylığımı koymalarını istedim ve cidden koydular. Bunu yapacaklarını beklemiyordum. Hala benim için böyle bir şey yaptıklarına inanamıyorum,” diye belirtti.

Balo kralı seçildiğinde ise şaşkınlığı yüz kat artmış.

“Mezuniyet kralı seçildiğim zaman neredeyse ağlayacaktım. Arkadaşlarım, tanımadığım insanlar, herkes bana oy vermişti,” diye anlattı Zuschlag.

Her ne kadar eski okulundan atılması acılı bir süreç olduysa da bugün okuldan atılmış olmasını tanrının bir lütfu olarak görüyor ve bunun insanlara ilham verip farkındalık yaratacağını umuyor.

“Geçmişte çok aşağılanmıştım, başka insanların inançlarına ve standartlarına göre hareket etmek zorunda bırakıldım. Başkaları huzurlu olsun diye kendimi akıl sağlığıma gerçekten zarar veren durumlara soktum,” diye konuştu.

“Tanrı beni o durumdan ve o okuldan çekip çıkardı. O okulda o kadar uzun süre kalmış olmamın nedeni eğitimimdi, çünkü ortalamam yüksekti. Tanrı hakkında bir şeyler öğrenmek de istiyordum. Ama orada neredeyse zihnen ölüyordum, çok çile çektim. Tanrı beni o durumdan kurtardı ve daha iyi bir insan olmama, yeniden nefes alabilmeme, yeniden mutlu olabilmeme yardım etti. Bana bunu bahşettiği için O’na minnettarım.”

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz