Editörün Seçtikleri

O’nu Kafandan Atmanın 11 Yolu

GMag
Yazar: GMag

Belki eski sevgilin, eski flörtün, platoniğin ya da sadece bir arkadaştan daha fazla olamayacağını bildiğiniz yakın bir arkadaş. Her kim olursa olsun, onun hakkında düşünmeyi bırakamıyorsun. Mesaj atıp atmadığını görmek için telefonunu kontrol etmeye devam ediyorsun. 

Ama artık durman gerek… Bu senin için hiç de sağlıklı değil. Bu takıntıdan nasıl kurtulacağını bilmeyenler için, o erkeği unutmanızı sağlayacak 12 öneri;

1- Mesaj atmayı bırakın

En belirgin, pratik çözümle başlayalım: mesaj atmayı bırakın. Ona mesaj attıktan sonra, onun yanıt vermesi için takıntılı bir şekilde bekleyeceksiniz. Bu da sizin gerilmenize sebep olacak.

2- Onu anlamaya çalışmayın

Ne düşündüğünü anlamaya çalışmayın. Ya senden hoşlanıyorsa, neden bu mesajı attı, neden hiç bir şey söylemedi… İnsanlar çoğu zaman hislerinizi incitmemek için bir şeyler hakkında yalan söylerler. Düşünebileceği ya da düşünemediği şeyleri takıntı haline getirmeyin.

3- Unutmayın, düşünceleriniz gerçek değildir

Sıklıkla, söylenileni değil de duymak istediklerimizi duyup, o şekilde algılıyoruz. Olayların nasıl gerçekleştiğine dair seçici bir hafızamız var. Neler olup bittiğini tam olarak bilemeyeceğinizi düşünün ve hayatınıza devam edin.

4- Yaşadıklarınızdan bir şeyler öğrenmeyi deneyin

Her romantik ve cinsel deneyim bir öğrenme fırsatıdır. Yaşadıklarınızdan neler öğrenebileceğinizi bulmaya çalışın, böylece bir ilişkinin veya arkadaşlığın ardından pişman hissetmezsiniz. 

5- Geçmişi değil, geleceği düşünün

Yaptığınız ya da yapmadığınız şeyleri öğrenmeye çalışırken, geçmişte takıntılı olmayın. Geçmişten dersler çıkarın ve hayatınıza devam edin. Geleceği düşünün. Geçmişte yaşamak istemezsiniz.

6- Başka bir erkekle takılmayı deneyin

Kendinizi herkesten daha iyi tanıyorsunuz. Bazı insanlar için başka insanlarla takılmak, birilerini unutmaya yardımcı olması konusunda gerçekten yararlı oluyor.

7- Arkadaşlarınızla ONLARIN sıkıntıları hakkında konuşun

Arkadaşlara içinizi dökmek iyi bir şey ama aynı odağı kendinizden uzaklaştırmanız da gerekiyor. Onların sorunları hakkında arkadaşlarınızla konuşmak size ve karşınızdaki kişiye iyi gelecektir.

8- Arkadaşlarınızla eğlenmeye çıkın

Sinemaya gidin, şehri keşfedin, konserlere, tiyatrolara gidin, barlara gidip bir şeyler için. Bir klişeymiş gibi düşünmeyin, ancak yanınızda sevgiliniz olmadan da hayatın tadını çıkarabilirsiniz, bunu unutmayın.

9- O’nu hatırlatan şeylerden kurtulun

Sürekli fotoğraflarınıza bakıyor ve geçmiş mesajlarınızı tek tek okuyor musunuz? Yapmayın…Onu hatırlatan şeyleri evinizden atın ve telefonunuzdan silin. 

10- O’nunla sürekli takıldığınız yerlerden uzak durun

Sürekli beraber gittiğiniz, rutininiz olan bir bar, restoran veya kafe varsa, bir süre buralara uğramamaya çalışın. Çünkü en çok onunla vakit geçirdiğiniz yerler, size onu hatırlatacaktır. 

11- O’nu düşündüğünüz için kendinizi suçlu, kızgın veya rahatsız hissetmeyin

Eski sevgilinizi veya unutmanız gereken kişiyi aklınızdan çıkaramadığınız için suçluluk duymayın. “Neden onu aklımdan çıkaramıyorum, o kadar da mükemmel biri değil” diye düşünmek yersiz çünkü hepimiz biliyoruz ki kalbimize söz dinletmek mümkün değil. 

Yorum Yaz