Etkinlik Moda

Onur Türbanı Geri Döndü ve Bu Sefer Sidney Mardi Gras’ya Gidiyor!

GMag
Yazar: GMag

LGBT Avustralyalıları evlilik eşitliği konusunda destekleyen Onur Türbanı geri döndü ve şimdiki durağı Sidney Gay ve Lezbiyen Mardi Gras.

MOGA, Müslüman bir Avustralyalıya ait olan bir moda markası ve İslami kitleye hitap ediyor. Onur başörtüsünü çıkardıklarında negatif bir tepki alıp almayacağından emin olamayan firma, sonuçlarla büyük sevinç yaşadı. Talep o kadar fazlaydı ki, türbanlar altı gün içerisinde tükendi.

Dünyanın en büyük LGBT festivallerinden biri olan Sidney Gay ve Lezbiyen Mardi Gras tam kapasite ile devam ediyor. MOGA, festivali destekleyen ilk Müslüman firma olmak üzere. Bu sene 40. düzenlenen eğlenceye 500.000’den fazla kişinin katılması bekleniyor. MOGA bu yüzden tecrübeli drag performansçısı Mable Syrup, biseksüel model ve aktivist Kalida Edwards ve Chris McCubbin’le Mardi Gras çekimlerini yapması için anlaştı.

Firmanın kurucusu Azahn Munas, Mardi Gras kampanyasının festivale katılanların çeşitliliğin altının çizilmesi için bir fırsat olduğunu söyledi:

“Modaya düşkün türbanlılardan, festivalcilere ve cesur, renkli  tasarımlarımızı kullanan drag queenlere ürünlerimizi kullanan müşterilerimizin çeşitliliğine de dikkat çekmek istedik. Eğer birileri yürüyüşünüzü bozmaya çalışırsa unutmayın; ırkı, cinsiyeti veya dini ne olursa olsun herkes eşittir ve herkesin sevmesi hoş karşılanır.”

Yorum Yaz