Editörün Seçtikleri

Onur Yürüyüşlerine Katılacak Heteroseksüeller İçin ’12’ İpucu

GMag
Yazar: GMag

Onur Yürüyüşlerimize hoşgeldiniz sevgili heterolar!

Hepimizin bildiği gibi, Haziran ayı Onur Ayı. Siz heteroseksüeller, bizleri bu ayda yalnız bırakmamak, Onur Yürüyüşlerimizde bizlerle olmak istiyorsanız, işte sizlere 12 basit ipucu;

1- Zihninizi geniş tutun

Muhtemelen göreceğinizi tahmin etmediğiniz şeylerle karşılaşacaksınız ama korkmayın, sıkıntı yok! Değişiklik her zaman iyidir.

2- Yargılamayın

Önyargılarınızı evde bırakın. Bir şeyi beğenmiyor/desteklemiyor olmanız, bu o şeyin yanlış olduğu anlamına gelmez; unutmayın.

3- İşler flörtleşmeye doğru giderse sert tepki vermeyin

Haklısınız, herkesin kişisel alanına saygı duyulmalı ancak heteroseksüel bir kadın veya erkekseniz; kuir bir bireyin sizinle flört etmeye çalışmasının dünyanın sonu olmadığının farkına varın.

4- Susuz kalmamaya özen gösterin

Bildiğiniz üzere Onur Yürüyüşleri açık hava etkinlikleridir. Malumunuz yaz geldi, havalar sıcak. Sağlığınız için yürüyüşler esnasında, bol bol su ve sıvı tükettiğinizden emin olun! 🙂

5- İnsanların fotoğraflarını çekmeden önce izin isteyin

Festivalin tadını çıkarırken bir yandan da Snapchat hikayeleri su gibi akıp gidiyor, ancak o gördüğünüz havalı Drag Queen’in fotoğrafını yayınlamadan önce rızasının olup olmadığını öğrenin. Çünkü bu herkesin hoşuna gitmeyebilir.

6- Yeni bir şeyler deneyin

Bahsettiğimiz “yeni” şeyler, hiç tatmadığınız yerel bir yiyecek de olabilir, önceden giymeye cesaret edemediğiniz deri dar bir pantolon da. Bu cesur günde siz de yeni bir şeyler denemekten çekinmeyin!

7- LGBT arkadaşlarınıza destek olun

Gerçek bir arkadaşın da yapması gereken budur. Bugünün, LGBT arkadaşlarınızın günü olduğunu unutmayın, parlamalarına izin verin, özgünlüklerini kutlayın.

8- Sorular sorun

Her konuda her şeyi bilmiyor olmanız çok normal, sorular sormaktan korkmayın bu sebeple. Bir çok LGBT, öğrenmek adına sorulan bu sorulardan dolayı mutlu olacak ve size seve seve yardım edecektir.

9- Tecrübelerinizi paylaşın

Bu bir sosyal medya postu olabilir, aile içi bir konuşma olabilir, iş yerinde arkadaşlarınızın yaptığı konuşmaya bir yorum olabilir; ne olursa olsun LGBT’yi desteklediğinizi çevrenizdekiler bilsin. Bizlerle ilgili daha çok şey paylaşarak, daha doğru anlaşılmamızı sağlayabilirsiniz belki de.

10- Kendinizi kaybedin

Daha önce hiç karaoke yapmadınız veya sokak ortasında dans etmediniz mi? O an, bu an. Hiç bir yabancıyla öpüşmediniz mi? İşte tam sırası. Onur Etkinlikleri, önyargıların üstümüzden çıkarılıp evde bırakıldığı zamanlardır, rahat davranın.

11- Dinleyin

Onur Yürüyüşlerinde mükemmel ve eşsiz insanlarla tanışacaksın. Her birinin birbirinden ilginç hikayesi olacak, onlara kulak ver.

12- Neden orada olduğunuzu hatırlayın

Bu zorlu mücadelede yanımızda olup, bizlere destek olduğun için hepimiz sana minnettarız. Onur Yürüyüşlerinde bizim yanımızda olman çok önemli, çünkü sizlerin yardımlarına ihtiyacımız var.

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz