reklam
Haberler Sanat

Paris’te Louvre Müzesi’ndeki, Sevişiyormuş Gibi Gözüken Evler Kaldırılıyor!

GMag
Yazar: GMag

Sebebi, bahçeyi görmeye gelen ziyaretçiler tarafından yanlış anlaşılma riski taşıyor olması!

Louvre, Fiac çağdaş sanat fuarı tarafından düzenlenen halka açık bir sanat programı olan Hors les Murs’te yer alan evler, 19 Ekim’de Louvre’daki Tuileries Bahçelerinde görülecekti.

Parça, Hollandalı Van Lieshout tarafından yapıldı ve Joep Van Lieshout’un kendisi karardan oldukça üzgün; The New York Times’a şunları söyledi;

“Bu olmaması gereken bir şey. Bir müze, iletişim için açık bir yer olmalıdır. Müzenin ve basının görevi, işi açıklamaktır. “

Ayrıca açıkça belirtti:

“Parçanın kendisi, gerçekten çok açık değildir. Çok soyutlanmış bir şekil. Cinsel organ yok ve oldukça masum görünüyor.”

Louvre yönetmen Jean-Luc Martinez, Fiac’a gönderdiği bir mektupta “çevrimiçi yorumların bu eserin acımasız bir yönü olduğuna işaret ettiğini” söyledi.

Şimdi, sanat hakkında pek fazla şey bilmesek de sanatın çoğunlukla “yanlış anlaşılmasına” izin verildiğini biliyoruz. Sanat yorum amaçlıydı ve eğer birisi bu bahçelere dolaşıp, iki evin sevişiyormuş gibi görünmesi yüzünden üzülüyorsa, o zaman bu üzülen kişinin derdi olmalıydı. Aşk yapan iki evin tasvirinin amacı kimseye zarar vermek mi? Muhtemelen değil. Sanatla ilgili bildiğim tek şey, bunun birçoğunun seks ve çıplaklıkla ilgili olması. Bir binanın sevişiyormuş gibi durmasının kime ne zararı vardı?

Bildirildiğine göre, Paris belediyesi binayı gösterecek başka bir yer bulmayı teklif etti, ancak bunun için “çok geç” olduğu belirtildi.

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz