Popnografi

Pink, ‘Çocuklarım İstedikleri Cinsiyeti Seçebilir..’

GMag
Yazar: GMag

Pink, çocuklarını istedikleri cinsiyeti seçebilecekleri şekilde yetiştirdiğini söyledi.

Son çıkardığı albümü The Beautiful Trauma ile listeleri altüst eden yıldız şarkıcı, basmakalıp cinsiyet rollerini eleştirmesiyle biliniyor. 

Bu yılki MTV Müzik Ödülleri’nde şarkıcı, kendi 6 yaşındaki kızı Willow gibi cinsiyet rollerini yansıtmayan kıyafetler giyen insanları savunan ateşli bir konuşma yaptı. 

p!nk getty vmas 2017

Şimdiyse, kızını ve 11 aylık oğlu Jameson’ı herhangi bir cinsellik zorlamadan yetiştirdiğini açıkladı.

“Oldukça etiketsiz bir aileyiz. Willow geçtiğimiz hafta bana Afrikalı bir kadınla evlenmek istediğini söyledi. Ben de ona, ‘Harika bana Afrika yemeği yapmayı öğretir misin?’ dedim. O da ‘Tabi anne. Evimiz hazır olana kadar da seninle yaşarız.’ dedi. Ben de ‘Nasıl ya? Sen kimsin? Evin parasını da ben mi ödeyeceğim?’ dedim.”

Asıl adı Alecia Beth Moore olan, megastar, nasıl çoğu zaman hayranlarının onun lezbiyen olduğunu sanmasından da bahsetti. Pink ekimde, cinselliği hakkında konuşup, insanlara onu rahat bırakmalarını söyledi.

“Sadece hayatımı yaşamak istiyorum. İnsanların beni bir kutuya koymalarını, kim olduğumu anlamalarını istemiyorum. Çünkü henüz ben de bilmiyorum ve ben asla ‘asla’ demem.” 

Anlaşılan o ki, çocuklarının da aynı kavram yanılgılarına konu olmasını istemiyor.

38 yaşındaki şarkıcı aynı zamanda, bazı okulların, çocuklara bir cinsiyet zorlamanın yerine cinsiyet konusunda rahat olabilecekleri bir ortam hazırladıklarından bahsetti.

“Geçenlerde bir okuldaydım ve anasınıfının dışındaki tuvaletin kapısında, ‘Cinsiyetsiz – Herkes İçin’ yazıyordu. Bir fotoğrafını çektim ve ‘İlerleme’ yazarak paylaştım. Ben herhangi bir cinsiyetten çok, çok, çok, çok daha fazla bir anneyim. Kesinlikle yüzde yüz. Onlar benim her şeyim, verdiğim en iyi kararlar. Şu an bir yetişkinim bu çok garip geliyor. Hala 12 yaşında bir oğlan çocuğu gibiyim.”

Şarkıcı aynı zamanda kızının Donald Trump için bir rumuz bulduğunu da söyledi.

Trump yönetimi, LGBT bireylere verilmiş hakları geri alma yolunda oldukça girişimci. Amerikan Başkanı Donald Trump, bir önceki Başkan Barack Obama’nın yayınladığı, transseksüel öğrencilerin fakültelerde istedikleri herhangi bir tuvalete girmelerine olanak sağlayan kararnameyi de kaldırdı. 

Görünüşe bakılırsa Willow da Trump’a bizim kadar kızgın çünkü onun için bulduğu rumuz, ‘Donald Duck Trumpet’. 

“Onu düzeltmiyorum. Biliyorum durdurmam gerek çünkü bu bir saygısızlık ama ‘s*ktir et’ diyorum. Bana öyle geliyor ki, bir çoğumuz genel bir ‘s*ktir et’ halindeyiz. Şu an bir üçüncü sınıf öğrencisi olup Başkan olarak örneğin böyle birisi olması nasıl bir şey hayal bile edemiyorum. Her gün saçlarımı yolacak seviyeye geliyorum. Bu inanılmaz. Hiç komik değil, hiç inanılır değil. Bittiği ve temizlemeye giriştiğimiz zamanlara ileri sarmak istiyorum.”

 

 

 

 

Yorum Yaz