reklam
Dünya Haberler

Prens Harry, Transseksüel Çocuklar Derneği Mermaids’in “Muhteşem” Olduğunu Söyledi

GMag
Yazar: GMag

Prens Harry, Buckingham Sarayı’nda verdiği bir resepsiyonda bir transseksüel çocuklar derneğinin işlerini de dinledi.

Mermaids derneğinin CEO’su Susie Green, genç trans bireylerin akıl sağlığı hakkındaki işlerini sunmak için kraliyet ailesinin üyeleriyle bir araya geldi.

Kraliyet resepsiyonunun amacı “Birleşik Krallık ‘ta akıl sağlığı sektöründe çalışanların sektöre katkılarını tanımaktı.”

Susie Green de Prens Harry’ye transseksüel çocukları ve ailelerini desteklemek ve savunmak için Mermaids derneğinin yaptıklarından bahsetti.

PinkNews’e konuşan Green’in söylediğine göre Prens Harry bundan o kadar etkilendi ki derneğin yaptıklarını “muhteşem” olarak nitelendirdi.

Etkinliğin ev sahipleri Cambridge Dükü ve Düşesi ile Prens Harry idi. Üçlü aynı zamanda akıl hastalıkları hakkındaki kötü izlenimler ve önyargılarla mücadele etmek için Heads Together kampanyasını da yönetiyordu.

Bu etkinlikte ayrıca Cambridge Düşesi üçüncü kez hamile olduğu haberlerinden sonra ilk kez halk arasına inmiş oldu.

1995’te bir destek grubu olarak kurulan Mermaids halk ve uzmanlar arasında cinsiyet konularına farkındalık uyandırmak için çalışıyor ve profesyonel servislerin gelişmesi için mücadele ediyor.

Transseksüel bireyler akıl sağlığıyla ilgili sorunlar yaşamaya ne yazık ki meyilliler.

Transseksüel bireylerin neredeyse yüzde 50’si hayatından en az bir kez depresyon ya da anksiyete sorunları yaşadığını dile getiriyor. Okul çağındaki her beş trans çocuğun dördü ise kendine zarar veriyor.

Stonewall’a göre trans çocukların neredeyse yüzde 50’si intihar etmeyi en az bir kez düşünmüş.

Resepsiyondan önce PinkNews’e konuşan Susie Green şöyle demişti: “Bugün tüm Mermaids üyeleri adına yaptığımız işleri Buckingham Sarayı’nda takdim edecek olmak büyük bir onur.

“Kate, Will ve Harry akıl sağlığı konusuna olan titizliklerini açık biçimde gösterdiler. Cinsiyet huzursuzluğu bir akıl hastalığı olmasa da ne yazık ki yoğun önyargılar ve cehalet yüzünden ayrımcılık hala had safhada ve genç bireylerle aileleri bu yüzden mağdur durumda.

“Kraliyet ailesinin huzuruna çıkacak olmak Mermaids ailesi ve destekçileri için önemli bir adım.

“Aleyhtarlarımız intihar girişimleri, zorbalık ve kendine zarar verme kozlarını kullanmaya çalışıyor, neden?

“Ancak Mermaids için ve CEO olarak benim için de bu resepsiyona katılıyor olmak insanlar üzerinde bir etkimizin olduğunun kabul edildiğini kanıtlıyor. Bugün burada temsil ettiğimiz insanların ve onlar adına yaptığımız işlerin huzura sunulması bizi gerçekten çok mutlu etti, müteşekkiriz.”

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz