Haberler Video

Profesyonel Güreşçi ve Erkek Arkadaşı, Zorbalıklarla İlgili Konuştu!

GMag
Yazar: GMag

Profesyonel güreşçi Anthony Bowens ve kişisel antrenör olan erkek arkadaşı Michael Pavano, bir yıl önce LGBT olarak açıldı ve onların hikayelerinin ve videolarının geri bildirimleri oldukça olumlu geçti. Ancak, sosyal medya üzerinden karşılaştıkları zorbalığa karşı konuşma kararı almalarına sebep olacak kadar olumsuz yorumlarla da karşılaştılar.

Pavano, internette karşılaştıkları zorbalıklarla ilgili çektikleri ilk video için şu yorumları yaptı;

“Anthony ve ben YouTube’da oldukça yakın bir zamanda açıldık ve çok fazla pozitif ve çok fazla sevgi dolu yorum aldık, ki buna minnettarız. Ama bununla birlikte, aynı zamanda bir çok olumsuzluk da var. Videolarımızda nefretle karşılaştığımız da oldu.”

Bowens de konuyla ilgili şunları söylüyor;

“Michael ve benim karşılaştığımız negatif, homofobik, ırkçı söylemlerin %100’ü sosyal medya üzerinden. Yüz yüze kaç hakaretle karşılaştık biliyor musunuz? SIFIR.”

Bowens ve Pavano, Monica Lewinsky’nin siber zorbalığa ve insanların asla kimseye söylemeyecekleri şeyleri sosyal medyadan nasıl söyleyediklerini ele alan #ClickWithCompassion Zorbalık Karşıtı kampanyasına destek verdi. Birçok insan nefreti umursamayabiliyorken, bu tür zorbalıkların yıkıcı olduğu ve intiharlara yol açtığı durumlar da var.

Bowens ve Pavano; şapşal, bir o kadar tatlı ve eğlenceli videoların bulunduğu bir Youtube kanalına sahip. Ancak bu, onların online zorbalıkla yüzleşmelerini maalesef ki engelleyemiyor.

Yorum Yaz