Dünya Haberler

Rus Askeri Okul Öğrencilerinin, Yarı Çıplak Dans Videoları Viral Olunca Başları Belaya Girdi!

GMag
Yazar: GMag

Yarım düzineden fazla Rus askeri okul öğrencisinin, Benny Benassi’nin 2002 yılında çıkardığı Satisfaction şarkısına yarı çıplak, askeri başlıkla dans ederek görüldüğü 2 dakikalık video viral olunca, öğrencilerin başı belaya girdi.

Performans, Satisfaction şarkısına bir övgü gibi görünüyor ve öğrenciler videoda yarı çıplak bir biçimde iç çamaşırlarıyla ve BDSM tarzı şeritlerle, muz yiyerek, elektrikli aletlerle birbirlerine sürtünerek dans ediyor.

Dans ederek şöhrete ulaşan çömezler Rusya’nın Ulyanovsk kentindeki devlete ait Ulyanovsk Sivil Havacılık Enstitüsü’nde öğrenciler. 80 yıldır sivil pilot eğiten okul, bu alanda ülkenin en eski okullarından birisi.

Okul yönetiminin başındaki Petr Timofeev konu hakkında şunları söyledi:

“Dürüst olmak gerekirse, oturup gördüklerimi sindirmem gerekti. Şu an bu konuyla hem içeride hem dışarıda ilgileniyoruz ve değerlendiriyoruz. Tabi ki olanlar çok çirkin. Bu okulda 20 yıldan fazla süredir çalışıyorum ve ilk defa böyle bir şey gördüm. Bu çok nahoş, biz bu insanlara yatırım yaptık ve onlar böyle davranıyorlar.”

Video, 2013’te eşcinsel ‘propaganda’yı yasaklayan bir yasa çıkaran Rusya hükümetinin suratına bir tokat gibi indi. Geçtiğimiz sene, yasa yürürlüğe girdiğinden beri ülkedeki homofobik nefret suçlarının ikiye çıktığı rapor edildi.

Rusya geçtiğimiz on yılda LGBT hakları konusunda gözle görülür bir değişim yaşadı. Putin, Ortodoks Kilisesi ve milliyetçi yasa dışı kanun infazcılarının kurduğu kutsal üçlü, eşcinsel insanlar üzerindeki baskıyı kat kat arttırdı.

 

2 Yorum

Yorum Yaz