Haberler Televizyon

Ryan Murphy’nin Tarih Yazan Dizisi ‘Pose’, Önümüzdeki Yaz FX’te Yayınlanmaya Başlayacak!

GMag
Yazar: GMag

80’ler temalı müzikal, rekor sayıda trans karakter barındıracak.

Çok tartışılan, başrollerini Evan Peters, Kate Mara ve James Van Der Beek’in paylaştığı yeni dizi ‘Pose’, 2018’de yayın hayatına başlayacak.

HuffPost’un haberine göre FX, hayatın farklı bölümlerini, New York toplumunu, Trump döneminin lüks yaşantısını, şehir merkezinin edebi ve sosyal özelliklerini ve balo kültürünü yansıtan dizi için düğmeye bastı. Önümüzdeki yaz FX’te yayınlanmaya başlayacak dizi hakkındaki ilk dedikodular, dizinin dahil edici yapısı etrafında dönüyor. Dizi, televizyon tarihini utandıracak şekilde düzenli rollere sahip LGBT kadroya sahip.

Dizinin yaratıcılarından olan ve aynı zamanda yapımcılığını üstlenen Ryan Murphy, çarşamba günü diziyi sunacağı için çok heyecanlı olduğunu söyledi ve dizinin oyun değiştiren yapısını övdü.

“Bir dans müzikali ve 80’lerdeki Amerikan yaşam tarzını olumlayan bir dizi olmasının yanı sıra, ‘Pose’ ve FX Amerikan televizyonlarında en çok düzenli trans karakteri gösteren diziyi hayata geçirerek daha ilk baştan tarih yazdı. İnsanların bu inanılmaz yetenekli ve tutkulu kadroyu görmesi için sabırsızlanıyorum.”

Entertainment Weekly, kasımda dizinin transseksüel oyuncuları Hailie Sahar, Indya Moore, Dominique Jackson, Angelica Ross ve M.J. Rodriguez ile sahne arkasında özel bir röportaj yapmıştı.

Dizinin dahil ediciliği oyuncu kadrosuyla sınırlı değil. Trans yazarlar Janet Mock ve Our Lady J de dizinin yaratıcılarından Steven Canals’le birlikte dizinin senaryosunu yazmak için kadroya dahil edildi. 

‘Pose’un çekimleri Şubat’ta başlayacak.

 

Yorum Yaz