Haberler Türkiye

O Ses Türkiye’de Homofobik ve Cinsiyetçi Sözler!

GMag
Yazar: GMag

O Ses Türkiye’de geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve Gizem Kale adlı yarışmacının Laura Pergolizzi (LP) adlı Amerikalı şarkıcının Lost OnYou şarkısını seslendirmesinin ardından yaşanılanlar resmen skandal nitelikte!

Laura Pergolizzi (LP)

Jüri üyelerinin performanstan çok şarkıyı söyleyen kişiye odaklanmaları, ve konu hakkında bilgi sahibi olmadan bu denli sert ithamları LGBT topluluğunu kızdırdı! Özellikle Hadise’nin bu şarkıyı ”kız mı erkek mi kim söylüyor hatırlamıyorum” demesinin ardından, LP’nin cinsel kimliği resmen masaya yatırıldı! 

Acun Ilıcalı ise konuya dahil olarak ne denli bilgisiz olduğunu, ve söylediklerinin ne kadar homofobik söylemler olduğunun farkına bile varamadan;

”Üzülerek söylüyorum, klipteki kişi cinsiyetinden memnun olmayan bir kişiymiş” diyerek, konuyu bambaşka bir yere taşıdı. İşte o skandal anlar;

Daha önce erkeklerle de birlikte olduğunu söyleyen LP, mutluluğu kadınlarda bulmuş. Önceden Maryland eyaletinde bir kuaför olan sevgilisi, Los Angeles’a taşındıktan sonra müzisyenliğe başlamış ve yolları böyle kesişmiş.

Yorum Yaz