Haberler Spor

Simon Dunn ve Erkek Arkadaşı, Bu Öpücük İle, Homofobik Ragbi Oyuncusuna Cevap Verdi!

GMag
Yazar: GMag

Bu ayın başlarında, Avustralyalı ragbi oyuncusu Israel Follau, tövbe etmeyen eşcinsellerin cehenneme gideceğine inandığını söyledi.

Follau sonrasında, söylediklerini geri almaktansa kariyerini bitirebileceğini söyledi.

LGBT ve müttefikleri olan rugby taraftarları, Follau’yu eleştiri yağmuruna tuttular.

Bu konuyla ilgili Simon Dunn, sevgilisiyle öpüştükleri çok tatlı bir fotoğraflarını paylaşarak; Follau’ya ve onun gibilere güzel bi cevap verdi.

Çift, Londra’daki kapsayıcı bir ragbi takımı olan Kings Cross Steelers’da oynuyor. Başlangıçta Pazar günü yayınladıktan sonra, Dunn Pazartesi günü bu resmi retweetledi ve bu sefer Follau’yu da etiketledi.

Dunn, ardından şu açıklamaları yaptı;

“Ne yazık ki spor dünyası, takımımızın zaferinden sonra sevgilimi öpmenin hala bir meydan okuma ya da isyan eylemi olarak görüldüğü bir yer. Birisinin homofobik yorumlarının “sadece görüş ”olarak savunulduğu ve gerçekten endişe verici olduğu bir ortam. Hayatımı spora adadım ve dışarıda ve gurur dolu bir sporcu olarak benim için doğal olanı yapmaya ve bu süreçte kalıp yargıları yıkmaya devam edeceğim.”

Öpücük viral olduktan sonra Dunn, görünürlüğün neden bu kadar önemli olduğunu hatırlattı.

“Bu fotoğraf için destek olan insanlar kadar nefret söyleminde bulunan insanlar da vardı. Bu bana, sporda homofobinin tarih olması için daha ne kadar çok çalışmamız gerektiğini hatırlattı.”

Yorum Yaz