Editörün Seçtikleri Sinema

Sonu Mutlu Biten ‘7’ Eşcinsel Film Önerisi

GMag
Yazar: GMag

Sonu gay karakterler için mutlu bitmeyen birçok eşcinsel filmi izlemişsinizdir.

Homofobi, nefret, bunalım ve HIV/AIDS hakkında çekilen bu önemli filmler kült özelliklerini korumakla birlikte artık sonu mutlu biten filmlerin de piyasaya giriş yaptığını görmek mümkün. Ayrıca, eşcinselliğin mutlu ve eğlenceli taraflarını medyada görmek de büyük önem taşıyor. Eğer siz de gay karakterlerin mutlu şekilde yaşadığı filmlere ilgi duyuyorsanız bu liste tam da sizin aradığınız 7 filmi içeriyor.

Beautiful Thing

beautiful-thing-jake-davies-danny-boy-hatchard-cmike-lidbetter-for-qnq-ltd

1996 İngiliz yapımı filmde okullarında zorbalığa uğrayan iki gayin aşkı konu alınıyor. Anne desteği de alan ilişki açık şekilde yaşanmaya başlıyor. 

Shelter

movie-2

2007 yapımı film Zac adlı, ailesine yardım etmek için hedeflerinden vaz geçen bir gayi konu alıyor. En yakın arkadaşı Shaun’a aşık olan Zac’in ilişkisi başta ailesini biraz rahatsız etse de filmin sonu mutlu bitiyor. 

The Way He Looks

hojeeuquerovoltarsozinho1

En yakın arkadaşa aşık olmak, gün batımına doğru araba sürmek gibi lise romantizmi arıyorsanız ve bunun eşcinsel bir ilişki içinde yaşanmasını bekliyorsanız, bu film tam sizlik. 

The Birdcage

birdcage-2-di

1996 yapımı bir Amerikan (La Cage Aux Folles’un Amerikan Editi) komedisi olan Birdcage, aynı isimli bir drag performans barı sahibi ve performansçısı arasındaki ilişkiyi komik bir şekilde ele alıyor. 

Boys (Jongens) 

movie-6

Hollanda yapımı bu film, 15 yaşındaki Sieger’in ilk aşkını konu alıyor. Marc isimli diğer bir gaye aşık olan Sieger kendini kabullenme yoluna adım atar ve olaylar gelişir. 

Touch of Pink

movie-8

Benim favorim romantik komedi diyorsanız tebrikler! Az önce aradığınız filmi buldunuz. Film asla kendini ciddiye almıyor ve işte bu durum filmi tam bir komedi yapıyor. Romantik kısmını zaten çözmüşsünüzdür 😉

Jeffrey

mfnzbexhypfvepphm5lulynavra

1995 yapımı film, Manhattan’da tam da HIV/AIDS salgınının zirve yaptığı dönemde geçiyor- ama durun. Bu film o klasik koyu renkli acı dolu HIV/AIDS filmlerinden değil. Her şey bu salgından korkan Jeffrey’in sekse tövbe ettikten sonra HIV pozitif bir adamla tanışmasıyla başlıyor. 

 

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz