Haberler Müzik

Sonunda Bazı Düğün Şarkıları LGBT Aşkına Adandı!

GMag
Yazar: GMag

Şüphesiz ki bir düğün planlamak stresli bir iş ancak özel gününüzü yapacak küçük detaylarda kilitlenmek sizi içten içe öldürebilir de. Eşcinsel düğünleri için bu iki kat daha zor. Bir dükkana girip damat ve damat işaretleri veya gelin ve gelin davetiyeleri bulmak mümkün değil. Bazı şeyleri kendiniz yapmak yada internette bunu sizin için yapabilecek birilerini bulmak zorundasınız. Hele ki uygun bir müzik bulmak gerçek bir dert olabilir. Elbette size bir çift olarak anlam ifade edecek şarkılar vardır ancak çoğu şarkı eşcinsel bakış açısını vermekte zorlanıyor ve heteronormatif mesajlarla bezenmiş durumda. 

Instinct dergisinin yazarlarından David Lopez bu konu hakkında şöyle konuştu:

“Partnerim ve ben tüm bu süreci korkunç bulduk. Bize anlamlı gelen yüzlerce şarkıya baktık, sözleri gördük ve farkettik ki… tüm bu erkekler, kadınlar hakkında şarkı söylüyor ve biz de bir erkek hakkında şarkı söyleyen kadın vokallerle sınırlandık.”

Tüm bunlar aklımızdayken, MGM Resorts’un Universal Love (Evrensel Aşk) adında yeni bir albüm yayınlayacak olmasını bilmek mutluluk verici. Albüm herkes ve özel gününü daha da mükemmel yapmak isteyenler için düzenlendi. 

Basın açıklamasına göre albüm, ‘LGBT topluluğu için düğün şarkıları olarak yeniden düzenlenen, aşkın dayanıklı ve kudretli gücünü kutlayan’ altı şarkıdan oluşuyor.

Albümde bulunan şarkılar şöyle:

Bob Dylan – “He’s Funny That Way”

St. Vincent – “And Then She Kissed Me”

Kele Okereke – “My Guy”

Valerie June – “Mad About the Girl”

Benjamin Gibbard – “And I Love Him”

Kesha –“ I Need a Woman to Love”

Albümde sadece 6 şarkı olmasına rağmen, bunun herkesi kutlayan ve herkesin kendisinde evrensel olarak bir şeyler bulabileceği aşk şarkıları furyasının başlangıcı olmasını umuyoruz.

 

 

 

1 Yorum

Yorum Yaz