Sanat

Bilinmeyen Eserleri Gün Yüzüne Çıktı!

GMag
Yazar: GMag

Mark Beard, bir New York hazinesi. Kaslı erkek figürü ve boya fırçası söz konusu olduğunda oldukça becerikli bir yanı var. Ayrıca, erken 20. Yüzyıl sanatçısı Bruce Sargeant’ın kayıp eserlerini keşfederek, sanat oyununu hoş bir yaratıcılık seviyesinde oynuyor.

“Mark Beard, hayatının 20 yılı boyunca, daha çok erkek formunu idealleştirmeye ve kutlamaya odaklanmış bir ressam olan Bruce Sargeant’ın çalışmalarını araştırmaya ve toplamaya kendini adadı. Sargeant ölümle 40 yaşında trajik ve zamansız bir şekilde tanışmasaydı, stilinin sıklıkla karşılaştırıldığı artistler James McNeill Whistler, Thomas Eakins ve Winslow Homer gibi, ödüller kazanıp şöhret sahibi olabilirdi. Onun yerine Sargeant’ın eserlerinin tümü, Beard’ın çabalarıyla gün yüzüne çıkana kadar, yıllar boyunca bilinmeden kaldı.

“Bu güncel sergi Sargeant’ın genç modellerini salon ve stüdyo gibi çeşitli özel düzenlemelerle, spor salonu gibi kamuya açık alanlarda, sahalarda ve dışarıda resmettiği tabloları bir araya getiriyor. Mark Beard’ın çok çeşitli tablolardan oluşan seçkisi, büyük dayısının tüm sosyal kademelerden, çiftçilerden, işçilerden sporculara ve sanat koleksiyoncularına, erkeklere olan ilgisini yansıtıyor.”

ClampArt 28 Ocak’a kadar, küratörlüğünü New Yorklu sanatçı Mark Beard’ın (Bruce Sargeant’ın yeğeni) üstlendiği “Bruce Sargeant (1898 – 1938): Parlor, Gymnasium & Field” sergisine ev sahipliği yapıyor.

ClampArt, 247 W. 29th St., Ground Floor. New York, NY 10001

sargeant_benjamin-with-medicine-ball-980 sargeant_boris-in-bomber-jacket-980 sargeant_card-players-980 sargeant_falconer-980-2

sargeant_joe-in-a-tie-980-kopya sargeant_on-the-bank-of-the-iam-river-980 sargeant_rowing-team-980 sargeant_two-friends-980 sargeant_two-men-on-painted-tiles-980 sargeant_two-young-men-in-sandals-980 sargeant_wrestler-and-man-looking-on-980

OK_Jel_AnaBanner

1 Yorum

Yorum Yaz