Popnografi

Stranger Things Yıldızı Sosyal Medyada Homofobi Kurbanı Oldu

GMag
Yazar: GMag

Stranger Things dizisinin genç yıldızı, kendisini homofobik gibi gösteren bir meme nedeniyle Twitter hesabını sildi.

Fakat yine de pozitif tavrından taviz vermeyen oyuncu, Instagram hesabı ile göz kırparken dil çıkardığı bir fotoğrafı “Good vibes only” ifadesi ile paylaştı.

Son zamanlarda gittikçe popülerleşen ve viral bir hal alan art niyetli meme, #TakeDownMillieBobbyBrown etiketinde etkileşim patlaması olmasına sebep oldu.

Brown, geçtiğimiz sene MTV’nin cinsiyet ayrımı gözetmeksizin verdiği ödülleri ilk alan isimlerden biri olduğu gerçeğine rağmen, toksik görselin popülerleşmesi engellenemezken, daha da zehirli meme’lere öncülük etti.

Ortalık bir anda Brown’a ait olmadığı halde onunmuş gibi dillendirilen ifadeler ile doldu. O kadar ki, Snapchat gönderisinin ekran kaydı manipüle edilerek “Bir ibneyi ezdim 🙂 Geri kalanları da temizlemek için sabırsızlanıyorum” ifadeleri ile paylaşıldı.

Uydurma olduğu bariz olan başka bir görselde ise Brown’ın fotoğrafının yanında “Homofobi kelimesinden nefret ediyorum. Böyle bir fobi olabilir mi? Kim bir ibneden korkar ki?” ifadeleri yer aldı.

Yıldız oyuncu hesabını silmeden önce 2 milyonu aşkın takipçi sayısına sahipti.

Meme büyük topladı. Özellikle bir kullanıcı tarafından atılan “Bir çocuğu prim yapmak uğruna homofobik olarak göstermek aşağılıkça bir hareket ve hiç bir komik tarafı yok” tweeti dikkat çekti.

“Koca koca insanlar, küfürlü, zehirli, LGBT toplumunu aşağılamaya yönelik görseller hazırlıyorsunuz. Ayıp denen bir şey var.”

“Durduk yere bacak kadar çocukla uğraşıyorsunuz. Bu kız size ne yaptı?”

“İtibarına bu şekilde zarar verebiliyor oluşunuz o kadar saçma ki.”

Göze çarpan tweetlerden bir başkası da şu şekildeydi:

“Millie Bobby Brown melek gibi kız ve eşcinsellerle dalga geçmek için onu kullanıyor olmanız ne kadar kötü kalpli olduğunuzu gösteriyor.

Bir başka tweette ise Brown’ın daha önce atmış olduğu tweetler kanıt olarak gösterilerek “Millie Bobby Brown LGBT’yi destekliyor” denildi.

Dizinin bir başka oyuncusu olan Noah Schnapp Instagram üzerinden yaptığı açıklamada karakterinin stereotipleştirilmemesinden yana olduğunu belirtirken karakterinin cinsel yöneliminin önemli olmadığını dile getirdi.

1 Yorum

  • Çok sevdiğim, beğendiğim bir oyuncu, hiçbir zaman homofobi olduğunu düşünmedim, buradan öpücükler 💕

Yorum Yaz