Galeri Sanat

Bu Su Altı Fotoğraflarını Mutlaka Görmelisiniz!

GMag
Yazar: GMag

Kanadalı Lucas Murnaghan muazzam su altı albümü ile bir takipçi kitlesi yaratıyor.

Lucas Murnaghan 2016’dan beri erkeklerin su altı fotoğraflarını çekiyor.

Kanadalı eşcinsel fotoğrafçı, çektiği muhteşem su altı fotoğrafları sayesinde sosyal medyada büyük bir takipçi kitlesi yakaladı.

41 yaşındaki Lucas son 10 yıldır sevgilisiyle birlikte Toronto’da yaşıyor. GSN’e söylediğine göre fotoğrafçılık onun için bir hobi. Kendisi esasen bir hastanede cerrah olarak çalışıyor.

”Fotoğrafçılığa değişik yanlarımı keşfetmek için başladım ve içimde varlığından bile haberdar olmadığım bir estetik görüş ve sanatsal üslup ile karşılaştım.

Fotoğraflarım aracılığıyla hepimizin çocukken üzerinde durmadığımız yahut bastırdığımız duyguları, hisleri ve anıları keşfediyorum ve onları fotomodellerim aracılığıyla, alışılagelmişin dışında ancak yine de aşina olduğumuz bir tarzla dışa vurmaya çalışıyorum.”

‘Suya oldum olası düşkündüm’

Murnaghan su altı fotoğraf denemelerine 2016 yılının aralık ayında başladığını ancak bu tarihten önce birkaç yıl kadar sörf fotoğrafçılığı yaptığını belirtti.

”Su altı çalışmalarım hem yaratım hem de yorum açısından fiziksel, duygusal ve kavramsal meydan okumaları ortaya koyuyor. Suda her zaman teselli bulmuşumdur ve bu duygumu da çektiğim fotoğraflar aracılığıyla seyircilerimle paylaşamaya çalışıyorum.”

”Suya oldum olası düşkündüm, bu yüzden çekimleri yaparken çok mutlu oluyorum.”

Sanatçının su altı serisi, Ontario LGBT Triggerfish Su Polosu Takımı üyelerinin fotoğraflarını çekmesinin ardından başladı.

”Üniversitemin yüzme takımıyla çalışıyordum, derken bir yandan da Triggerfish ile çalışmaya başladım. Bu da beni şu anki tarzımı yakalamama yardımcı olan daha editör gözüyle çekilmiş ve yaratıcı pozlar keşfetmeye sevk etti.” diyor Lucas.

”İlk modellerim arkadaşlarım ya da arkadaşlarımın arkadaşlarıydı, oysa şimdi markalardan, yayıncılardan, ajanslardan ve buna benzer organizasyonlardan projeler geliyor. Instagram buluşmak için tercih ettiğim öncelikli platform, modellerimi ve iş ortaklarımı da oradan buluyorum zaten.”

Murnaghan çekimler esnasında özel bir solunum cihazı kullanmadığı bilgisini doğruluyor. ”Ekstra dalış ekipmanı kullanmıyorum, su altında modelimin ve benim aynı tecrübeyi paylaşıyoruz olmamız benim için önemli bir şey, ayrıca hareket özgürlüğü ve çok yönlülüğe de yardımcı oluyor.”

Daha fazla fotoğraf için aşağıdakilere bakabilir ya da sanatçının Instagram sayfasına göz atabilirsiniz.

‘Birkaç Pişmanlığım Oldu’

‘Hücre Hapsi’

‘Diğer Tarafa Geçiş’

‘Biraz Şefkat’

‘Yüzey Gerilimi’

‘Hayal Etme, Ol’

‘Taşınacak Yük’

‘Mesafe’

‘Hayat Öğretmeni’

‘Cennetten Düşüş’

 

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz