Galeri Lezbiyen

Tara Beth Robertson’un Gözünden, Aşık Kadınların Çarpıcı Düğün Fotoğrafları

GMag
Yazar: GMag

Tara Beth Robertson, özellikle kuir kadınlardan oluşan LGBT çiftlerin güzel düğün portrelerini çekmede uzmanlaşmış Philadelphia & New York merkezli bir fotoğrafçı. İşine başlamasından sadece altı yıl sonra (Tara Beth Photography), ülkenin dört bir yanından gelen eşcinsel çiftlerin içten fotoğraflarını çekti.

Bakalım popüler sanatçı, kuir medyada kadın temsili ve eşcinsel çiftlerin fotoğraflarını çekiyor olmakla ilgili neler söylemiş?

-En özel günleri olan düğünlerinde, eşcinsel çiftlerin fotoğraflarını çekiyor olmakla ilgili en sevdiğin şey nedir?

“En sevdiğim bölüm, yeminlerinini okudukları an. Kişisel ve samimi yeminler benim favorim! Fotoğraf çektiğim çift, eşcinsel bir çift olduğunda, yeminlerinin ardında çok daha fazla anlam olduğunu görüyorum, çünkü aslında evlenmeleri onlara daha çok şey ifade ediyor.”

-Eşcinsel çiftlerin tasvirinde erkek çiftler çok daha ön planda oluyor. Fotoğraflarınızda kadın çiftleri ön planda tutmanızın bu temsil için önemi nedir?

“Birincisi, ben lezbiyenim! Medyada kadın / feminenlik / maskülen kadın temsillerinin bir artışa ihtiyacı var (fena halde!) Bu yüzden elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum.”

-Fotoğraf çekmeye nasıl başladın ve insanlar fotoğraflarına baktığında neler hissetsinler istiyorsun?

“Fotoğrafçılığa bebekken başladım, annem her zaman beni fotoğraflıyordu! Daha sonra Philadelphia’daki Sanat Üniversitesine başvurdum ve kabul edildim. Kolej boyunca, başka biri için çalışmak istemediğimi biliyordum ve ben her zaman mutluluk ve sevgi ile çevrili olmak istediğimi biliyordum, bu yüzden de Tara Beth Photography’yi başlattım.

İnsanları işime baktıklarında hissetmesini isteyeceğim şey ise SEVGİ! Her çiftin gerçek özünü yakalamak için uğraşıyorum.”

Yorum Yaz