Moda Röportajlar

Tasarımcı Stefano Gabbana, Eşcinsel Olarak Anılmak İstemediğini Söyledi

GMag
Yazar: GMag

Eğer Stefano Gabbana’nın istediği olursa, bir daha cinselliğiyle tanımlanmayacak.

Dolce & Gabbana’yı Domenico Dolce’yle birlikte kuran ünlü tasarımcı, Corriera della Sera’ya şu açıklamaları yaptı:

“Gay olarak anılmak istemiyorum, çünkü ben bir erkeğim… bu kadar. ‘Gay’ kelimesi bir şeyleri etiketlemeye ihtiyaç duyan insanlar tarafından üretildi. Ben cinsel kimliğimle tanımlanmak istemiyorum.”

Yine de, 55 yaşındaki tasarımcı röportajda cinselliğiyle ilgili detaylıca konuştu ve 18 yaşından itibaren eşcinsel olduğunu kabullenmeye başladığını söyledi.

“Bir süredir biliyordum ama itiraf edecek gücü kendimde bulamıyordum. Anca terapiyle, çocukluğumdan beri açık işaretler olduğunu görebildim. Hep yalnız oynamak istiyordum… çünkü diğer çocuklardan farklı olduğumu hissedebiliyordum ve birlikte oynarsak bunu anlamalarından ve anneme söylemelerinden çekiniyordum.”

Donald Trump’ın LGBT bireylere yaklaşımından dolayı, Dolce & Gabbana’nın First Lady Melania Trump’ı giydirme çabaları eleştirilmişti.

Bir Instagram postunda Melania #DGWoman olarak övülmüş ve Gabbana, ‘Lütfen bana gay demeyin! Ben bir adamım! Kimi sevdiğim, benim özel hayatım!’ demişti.

Stefano Gabbana

Dolce & Gabbana’nın LGBT’lerle ilgili konulardaki duruşu daha önce eleştirilmişti. 2015’te bir İtalyan dergisi olan Panorama’ya yaptıkları açıklama dolayısıyla tasarımcılar, tepki çekmişti. Tüp bebekle doğan çocuklar için, ikili, ‘Kimya çocukları, sentetik çocuklar. Kiralık rahimler, katalogdan seçilen spermler’ demişlerdi. 

Elton John ve Ricky Martin gibi birçok ünlüden tepki çeken Dolce ve Gabbana geri çekilmişlerdi. O dönem Gabbana’nın yaptığı açıklama ise şöyle:

“Biz demokrasiye ve onun getirdiği ifade özgürlüğüne sıkıca bağlıyız. Biz kendi gerçeklerimizden bahsetmiştik. Diğer insanların seçimlerini eleştirmeyi amaçlamamıştık. Özgürlüğe ve aşka inanıyoruz.”

 

 

Yorum Yaz

+1
Paylaş17
Tweetle
Paylaş
Pin
17 Paylaşımlar