Dünya Röportajlar

Taşıyıcı Anneliğin Önemini Vurgulayan Tatlı mı Tatlı Gay Babalar

GMag
Yazar: GMag

Bebeklerin ilk adımlarından tutun da dağınık spagetti tabaklarına kadar birbirinden muazzam ‘ilk anlar’dan oluşan bu Instagram hesabı tatlılıktan ölecek neredeyse.

Eşcinsel babalar Manuel ve Bud ile tanışın! Manuel İspanyol, Bud ise New Jerseyli. İkili Two Gay Papas Instagram hesabını açtılar ve bu sayfada 4 yaşındaki oğulları Álvaro ve 2 yaşındaki kızları Carmen ile muhteşem aile fotoğrafları paylaşıyorlar.

Çiftin tek hayranları bizler değiliz elbette, Instagram hesaplarında 50 bini aşkın takipçileri var.

Eşcinsel evliliğin 2005’ten beri yasal olduğu İspanya’da yaşayan bu tatlı babacıklar çocuklarına taşıyıcı anneler aracılığıyla kavuşmuşlar.

Two Gay Papas hikayesi aslında 2012 yılında bir blog sayfası olarak başlamış ve çift taşıyıcı anne ile yaşadıkları serüveni buradan paylaşmış. Şimdiyse günlük hayatlarından LGBT ailelerle ilgili pozitif hikayeleri paylaştıkları bir Instagram hesapları var.

Gay Star News ise sizler için gelecek hayalleri birlikte bir Paella (İspanya’nın meşhur pilavı) restoranı açmak olmak bu Babacıklarla röportaj yaptı. İşte o röportaj.

Aile hayatınızı Instagram ve Youtube gibi platformlarda neden böyle alenen gözler önüne seriyorsunuz?

Çünkü insanların bizim gibi ailelerin de olduğunu bilmeleri önemli. Bizlere aşina olmalılar ki bu durumu normal olarak kabullensinler. Bize göre çocuklarımızın daha hoşgörülü bir toplumda yaşayabilmesinin tek yolu bu.

Daha önce hiç bizim gibi iki baba ve çocuklardan oluşan bir aileyi görmemiş insanlardan bir sürü mesaj alıyoruz. Bizi görüyor ve sosyal medyada takip ediyorlar. Sonra bizi tebrik ediyorlar ve çocuklarımız geleneksel aile yapısından bağımsız da olsa çok mutlu bir şekilde büyüdüğü için bize teşekkür ediyorlar.

Henüz cinsel kimliğini insanlara açıklayamamış birçok birey bize, bizi rol model aldıklarını söylüyor. Bu bizi gerçekten mutlu ediyor. Henüz bizim gibi eşcinsel ebeveynlerin olduğu ailelerin bulunmadığı bir sürü küçük kasaba var. Bu yüzden bizim internet aleminde görünür olmamız çok önemli zira şu günlerde hemen herkesin internete ve sosyal medyaya erişimi var.

Çocuklarınızın toplum içinde iki babaya sahip olmayı desteklediklerini göstermek için yaptıkları en tatlı hareketleri neydi?

Onların gerçeklikleri bu, yani bu durum onlar için son derece normal. Aslına bakarsanız Álvaro ve Carmen’in kuzenlerinin ve arkadaşlarının ailemizi destekleyip parklarda ya da partilerde diğer insanlara Carmen ve Álvaro’nun iki babası olduğunu açıklamalarına daha sık şahit oluyorum.

Komik bir hikayecik daha var… son günlerde iyice konuşmaya başlayan Carmen bir gün oyuncak bebeklerine evin annesinin kendisi olduğunu söyledi, ha ha ha.

Eşcinsel ebeveynlerle ilgili olumlu hikayeler sunmak sizin için neden bu kadar önemli?

Bunun iki nedeni var aslında.

İlki eşcinsel ebeveynlerle daha önce hiç karşılaşmamış insanların bize bakıp iki erkeğin harika ebeveynler olabileceğini görme şansı yakalaması. Ailemiz onların alışık olduğu ailelerden epey farklı tabii.

İkinci neden ise insanlara eşcinsel olsanız bile çocuk sahibi olabileceğinizi göstermek istememiz. Birçok insan ruhunun derinliklerinde çocuk sahibi olmayı arzuluyor, doğamızda var bu. Eşcinseliz diye bu arzudan mahrum değiliz sonuçta. Bunun mümkün olduğunu, harika bir tecrübe olduğunu ve eşcinsel ebeveynlerin normal, sağlıklı ve son derece mutlu çocuklar yetiştirebileceğini insanlara göstermek istiyoruz.

Instagram hesabınız aracılığıyla vermek istediğiniz mesaj nedir?

Görünürlük ne kadar artarsa LGBT aileler için o kadar iyi zira onur yürüyüşlerinde, eşcinsel odaklı medya ve sosyal medyada biraz ihmal ediliyoruz. Onur yürüyüşlerinden sonsuz sayıda fotoğraf görüyoruz, hep güzel vücutlu eşcinseller, binlerce beğeni alan muazzam çiftler, eğlenen, içen, dans eden insanlar vs. ama LGBT aileler de burada! Tamam belki spor için vaktimiz kalmıyor ve normal vücutlara sahibiz ama biz de buradayız! Ha ha ha!

Like every year, in November we are going to spend Thanksgiving with the kid´s American grandparents in Florida. Since they only live an hour and a half from Orlando, this year we would like to spend a day or two at Disney World. So we have been saving away money in all the piggy banks we have! Any advice from any LGBT families that have been there? Any advice from anyone who has been there so we can take advantage and enjoy our time there with Álvaro and Carmen as much as possible? Orlando...we are on our way! En Noviembre, como cada año, los abuelos americanos nos invitan a pasar Acción de Gracias con ellos en Florida. Cómo viven a una hora y media de Orlando, este año nos gustaría pasar un día o dos en Disney. Así que aquí estamos, ahorrando desde principios de año en todas las huchas de la casa. Algún consejo de familias LGBT que hayáis estado? Algún consejo de cualquiera que haya estado para que aprovechemos y disfrutemos al máximo nuestra estancia con Álvaro y Carmen??Orlando, allá vamos! Contando los días!! #orlandoflorida #disneyworld #orgullogay #gaydad #gaydads #gayfathers #gaystagram #twogaypapas #valencia #twodads #loveislove #lovemakesafamily #modernfamily #lgbtrights #lgbtfamily #lgtb #2dads #dospapas #gayfamily #gaypride #instagay #lgbt #familialgtb #gayswithkids #gayparents #samesexparents #gaycouple #lgbtq #gay @waltdisneyworld @visitorlando @orlandogaytravel @orlando @visitflorida #visitflorida

Twogaypapas (@twogaypapas)'in paylaştığı bir gönderi ()

En sevdiğiniz Instagram anlarınız hangileri?

Bizim sayfamız aslında “ilklerle”dolu. Carmen’in ilk adımları, Álvaro’nun ilk sözleri, Carmen’in ilk makarna yiyişi, ilk pizza yemeleri, plajdaki ilk günleri gibi şeyler var hep. Bu gördüğünüz fotoğraf da öncesi ve sonrası temalı bir fotoğraf. Fotoğraf Carmen daha birkaç aylıkken çekilmişti ve dünyanın dört bir yanında basın bu fotoğrafı eşcinsel ebeveynlerle ilgili haber içeriklerinde kullanmıştı. İçerikler özellikle bizimle ilgili olmasa bu durumun çok havalı olduğunu düşünmüştük.

Ancak en sevdiğimiz fotoğrafı seçecek olsaydık muhtemelen iki kardeşin birbirlerine olan sevgilerini son derece güzel bir şekilde yansıtan bu fotoğrafı seçerdik.

Bu fotoğraf bu yılki Valencia onur haftasında çekildi. Çocuklar artık bebek değildi ve yürüyüşe katılmaktan gerçekten keyif aldılar. Sevinçle insanları selamladılar, alkış tuttular, gülümsediler, müziğe bayıldılar. O gece eve vardığımızda Álvaro durmadan başka bir partiye daha gitmek istediğini söylüyordu. Uyku zamanı konusunda epey katı kurallarımız vardır ancak o gece biraz geç yattık ve çocukların çok hoşuna gitti! Ha ha ha!

Today we had a great time at Valencia Gay Pride! We marched with the Democrats Abroad and Alvaro and Carmen have a lot of fun. Thanks to @dezuues @dezuu_tshirt for giving us our own personalized family pride t-shirts! Check out their website! See you next week @worldpride2017 Hoy lo hemos pasado fenomenal en el Orgullo de Valencia! Hemos desfilado junto a los americanos demócratas de la ciudad y Álvaro y Carmen han disfrutado un montón. Gracias a @dezuues por las camisetas personalizadas para nuestra familia. Puedes visitar su web y ver todo lo que hacen. Nos vemos el finde que viene en Madrid!! #orgullo2017 #valenciagay #orgullogay #gaydads #gayfathers #gaystagram #twogaypapas #valencia #twodads #loveislove #lovemakesafamily #modernfamily #lgbtrights #lgbtfamily #lgtb #2dads #dospapas #gayfamily #gaypride #lgbt #familialgtb #gayswithkids #gayparents #samesexparents #gaycouple #lgbtq #orgullVLC2017 #ValenciaOrgullosa #democratsabroad #pridemonth

Twogaypapas (@twogaypapas)'in paylaştığı bir gönderi ()

Bu fotoğraf küçük kasabamızda geçirdiğimiz çok özel bir günden hatıra. Bir maratonu izlemeye gittik, bazı arkadaşlarımız da yarışa katılıyordu. Koşucuları desteklemek için kafalarımıza tek boynuzlu at şapkalarımızı taktık. Àlvaro ve Carmen ( 5 dakika kadar onlar da şapkaları takmıştı) tek boynuzlu babacıklarıyla gurur duyuyorlardı ve şapkaları çıkarmamıza izin vermiyorlardı! Günün ilgi odağı biz olmuştuk!

Yorum Yaz