Haberler Müzik

Taylor Swift, Homofobiye Karşı Sesini Yükselten Şarkıcı Hayley Kiyoko’yu Savundu

GMag
Yazar: GMag

Taylor Swift, müzik endüstrisindeki homofobiyi eleştiren Hayley Kiyoko’yu savundu. 26 yaşındaki şarkıcı, Refinery29’la yaptığı röportajda şarkı sözlerinde eşcinsel aşk geçtiği için müzik yöneticilerinin kendisini eleştirdiğini söylediğinde manşetlere çıkmıştı.

Röportaj sırasında açıkça eşcinsel olan Kiyoko şunları söyledi:

“Birçok müzik endüstrisi yöneticisi bana ‘Kızlar hakkında başka bir müzik videosu mu yapacaksın?’ diye sordular. Onlara baktım ve yani, evet dedim. Taylor Swift her şarkısında ve klibinde erkeklerden bahsediyor ve kimse onu orijinal olmamakla suçlamıyor. Müziğimi gereksiz cinselleştirmiyorum. Kadınlarla öpüşüyorum çünkü kadınlardan hoşlanıyorum bunu seksi olmaya çalıştığım için yapmıyorum. Kendime baktırmaya çalışmıyorum, bu benim hayatım.”

Metro’ya göre Taylor Swift hayranları bu yorumları şarkıcıya yöneltilen bir eleştiri olarak gördü ve Swift’in Kiyoko’ya cevap vermesini istedi ancak Taylor, Kiyoko’yu savundu.

Tumblr’a yazan şarkıcı şunları söyledi:

“Sanatları yoluyla kendi dürüst romantik açılarını yansıtacak kadar cesur olan sanatçıları alkışlamalıyız ve gerçek şu ki ben hiç homofobiyle karşılaşmadım ve o karşılaştı. Eşcinsel vs heteroseksüel aşk ilişkileri hakkındaki çifte standarda dikkat çekmek hakkıdır.”

Swift sonra da endüstrideki cinsiyetçiliğin ve Bruno Mars, Ed Sheeran gibi erkek şarkıcılar ilişkileri hakkında yazarken eleştirilmezken kendisinin eleştirildiğinin altını çizen bir gönderi paylaştı.

 

Yorum Yaz