Haberler Televizyon

‘The Exorcist’in Yapımcısı, Dizideki Eşcinsel Öpüşmeden Rahatsız Olan İzleyicilere Ateş Püskürdü

GMag
Yazar: GMag

Defolun, homofobik şeytanlar!

Dizinin yapımcısı Jeremy Slater, iki erkek karakterin -aforoz edilmiş papaz Marcus Keane (Ben Daniels) ve Peter Morrow (Christopher Cousins)- öpüşmesinden rahatsız olan hayranlar için sert sözler söyledi.

Geçenlerde yayınlanan 2. sezon bölümünde, Keane ve Peder Thomas, paranormal olayları araştırmak ve şeytan çıkarmak için ücra bir adaya gittiler. Burada Keane ve adalı Peter bir öpücük paylaştılar.

1973’te çekilen ve aynı isimli romanın adını paylaşan filmin devamı olan dizinin ilk sezonunda Keane’in cinsel yönelimi hakkında ciddi ipuçları veriliyor.

Slater, tepkilerle ilgili olarak Sci-Fi Bulletin’e konuştu:

“Bence o kadar da tepki yoktu. Twitter’da birkaç tane homofobik gördüm ve onlara ‘Güzel, s*ktir git. Beğenmemene sevindim, senin için dizinin mahvolmasına da sevindim. Senin hayatında güzel şeyler olmamalı.’ dedim. Eğer bir homofobik, dizide eşcinsel bir karakter olduğu için diziyi izlemeyecekse bundan bir hayır çıkmış demektir. 2017 yılındayız ve hala eşcinsel bir karakter görmek istemedikleri için sosyal medyada öfke nöbeti geçiren insanlar var. Belli bir dinozor türünün son örnekleri bunlar; onları tekme atarak, çığlık atarak kovalamalıyız.”

Aynı bir şeytan çıkarma gibi yani, değil mi?

Yorum Yaz