Haberler Transseksüel

Cinsiyet Değiştirdikten Hem Önce Hem de Sonra Doğum Yapan Trans Erkek Tarihe Geçti!

GMag
Yazar: GMag

Cinsiyet değiştirme ameliyatından hem önce hem de sonra doğum yapan ve Phoenix adında bir çocuk doğuran Kaci Sullivan, tarihe geçti.

DailyMail’e konuşan 30 yaşındaki Wisconsinli, ikinci hamileliğini ve çocuğun doğduğu anı şöyle anlattı:

“Bebeğin, içimden çıktığı an hissettiklerimi tarif etmem imkansız. Bu küçük insanı yaptığımı düşünmek çok mükemmel bir his. 26 haftalık sabah bulantıları ve 7 saatlik bir doğumdan sonra çok güzel bir andı.”

Kaci daha önce 2011’de ilk çocuğu Grayson’ı doğurmuştu. Bunlar, Kaci kendini kadın olarak tanımlarken ve eski kocasıyla evliyken oluyordu. Kaci, Cinsiyetiyle alakalı beklentilerden dolayı ilk hamileliğinin ne kadar zor olduğundan bahsetti:

“Süreç boyunca, içimdeki kadınlıkla bağ kurmak için, ona ulaşmak için dua ettim ama bunu yapamadım. Çok umutsuz ve kaybolmuş hissettim, ölmek istedim. O kadar karanlık bir yerdeydim ki, bebeğimi de kendimle beraber o karanlığa çekeceğimden korktum. Ama onu kollarıma aldığım an, kutsanmış gibiydim. Onu anında çok sevdim ve ona karşı bir sorumluluk hissettim.”

Grayson’ın doğumundan birkaç ay sonra Kaci, transseksüel olduğunu açıkladı. Bu eski kocasıyla ilişkisinin yıkılmasına yol açtı ve ikili boşandı. 2014’te Kaci, şimdiki partneri Steven’la tanıştı. 2016’da bir hamilelik kuşkusunun ardından çift, hamile olma kararı aldılar. Trans bir erkek olarak hamilelik süreci zor bir süreç olabiliyor ama Kaci bunların üstesinden geldi.

“Hamileliği, kökten feminen bulmuyorum. Kurulmuş cinsiyet rollerine ve kalıplarına inanmadığım için de hamilelik fikri beni tehdit etmedi. Beni daha az maskülen hissettirmedi. Göbeğim göstermeye başladıkça gittikçe büyüdü ve insanların içine çıkmaya çekinir oldum çünkü insanlar bakıyorlardı. Anormal şeklimi görebiliyorlardı. Kaygılar yaşadım ama benim verdiğim asıl mesaj hamileliğin cinsiyetle alakalı bir şey olmadığıydı.”

Çift, çocuklarını herhangi bir cinsiyet zorlamasıyla yetiştirmeyeceklerini söylediler. Kendilerine, çocuklarının cinsiyeti sorulduğunda cevapları belli: Hayır. 

“Çocukların cinsiyetlileştirilmesine gerek yok. Çocuktan başka kimse onun cinsiyetini açıklamamalı. Çocuğumun cinsiyetini kendisinden başka kimse bilemez. Aslında düşününce, çocuğun hangi cinsel organa sahip olduğu soruluyor ve bence bu çok ürpertici.”

 

 

Yorum Yaz