Haberler Transseksüel

Trans Kadın Tehditler Yüzünden Amazon’u Dava Etti!

GMag
Yazar: GMag

Trans bir kadın ve eşi, Amazon’unu gördükleri fiziksel taciz ve tehditlerden dolayı dava etti.

Çift Kuntucky’deki Amazon deposunda çalışmaktaydı.  Belirli bir grubun çifte saldırısında Amazon’un olaya göz yumduğu iddia ediliyor.

Federal mahkemede görülen davada, çiftin iş arkadaşlarının kadın hakkında ‘shemale’ ve ‘crossdresser’ şeklinde dalga geçtiğini söyleniyor. Ayrıca iddianameye göre çiftin cinsel hayatları konusunda da çeşitli yorumlar yapılmış.

Şirket çalışanlarına olayla ilgili şikayette bulunulduğu, ancak şirketin bu konuda hiçbir adım atmadığı, hatta hayatları uğruna tehdit almalarına da göz yumdukları iddialar arasında.

2015 yılında çift, olay meydana gelir gelmez istifa etmişler. Davadaki iddialara ise Amazon’dan henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Jillian Weiss, orijinal adıyla ‘Transgender Legal Defense and Eduacation Fund’ bir trans fonunun direktörü konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Amazon’u Transparent isimli popüler şovları ve kendi birimlerinden birinde gerçekleşen bu saldırı arasındaki tezatlığı konuşmaları için davet ediyoruz”

Kentucky yasalarına göre Amazon iş yerinde cinsiyete dayalı ayrımcılık konusunda suç işlemiş sayılıyor.

Schawe-Lane ayrıca şirketteki görevlilerden birinin, trans olmasının engelli bir çalışanmış gibi görüldüğünü de iddia etmişti.

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz