Haberler Sinema

Trans Model Andreja Pejić ‘Girl With the Dragon Tattoo’nun Devam Filminde Rol Alacak!

GMag
Yazar: GMag

Deadline’ın haberine göre, çığır açan trans model Andreja Pejić ilk büyük film rolünü kaptı.

26 yaşındaki Pejić, İsveç-Amerikan yapımı psikolojik gerilim filmi The Girl With the Dragon Tattoo’nun devam filmi The Girl in the Spider’s Web’de oynayacak. Modelin hangi karakteri canlandıracağı henüz açıklanmadı. 

2005 yılında çıkan Stieg Larsson’un aynı isimli romanından uyarlanan The Girl With the Dragon Tattoo, Rooney Mara’ya filmde canlandırdığı sinirli Lisbeth Salander rolüyle Oscar adaylığı kazandırmıştı. Fede Alvarez tarafından yönetilecek The Girl in the Spider’s Web’de, The Crown’daki rolüyle tanınan Claire Foy’un kuir bir hackerı canlandıracağı açıklanmıştı. 

Larsson’un Millennium Üçlemesi olarak bilinen romanları, baş rolünde Noomi Rapace’nin oynadığı İsveç filmlerine de uyarlanmıştı.

Noomi Rapace

The Girl in the Spider’s Web, Millenium serisinin 2004’te üçlemeyi yayınlamadan önce vefat eden Larsson tarafından yazılmayan ilk kitabı. 2015’te Larsson’un mirasını devam ettiren David Lagercrantz tarafından yazılan roman, daha önce beyaz ekrana uyarlanmamıştı.

Yıllarca dünyanın en iyi tasarımcıları için hem erkek hem kadın kıyafetleriyle modellik yapan Pejić, 2014’te transseksüel bir kadın olduğunu açıklamıştı.

Boşnak kökenli Avustralyalı şöyle konuşmuştu:

“Bütün trans gençlere, kendilerine saygı duymalarını ve kendileriyle gurur duymalarını söylemek isterim. Cinsel kimliği ve cinselliği fark etmeksizin tüm insanlar eşit muameleyi hak ediyor. Olduğun gibi algılanmak çok temel bir insan hakkıdır.”

Bir sonraki sene Pejić, Vogue tarafından profili çıkarılan ilk açıkça trans model oldu.

“Birçok kişi özel kısmımı kaybettiğimi, artık ilgi çekici olmayacağımı söylemişti. Bir menajer bana ‘Çift cinsiyetli olmak, travesti olmaktan’ iyidir bile demişti.”

The Girl in the Spider’s Web’in 19 Ekim’de sinemalara çıkması bekleniyor. Millennium serisinin bir sonraki kitabı The Girl Who Takes an Eye for an Eye’ın uyarlaması içinse çalışmaların sürdüğü söylendi.

 

 

 

Yorum Yaz