Haberler Transseksüel

İzleyin: Transseksüel Çocuklar, İlham Verici Mesajlarını Milyonlarla Paylaştı

GMag
Yazar: GMag

ABD’de NBC ulusal kanalında Megyn Kelly Today’e katılan, yaşları 12 ve 16 arasında değişen 5 çocuk, ‘Hepimiz elmasız’ dediler. Çocuklar, milyonlarca izleyiciye trans olmanın kendilerini mutlu ettiğini açıkladılar. Ancak aynı zamanda sadece trans olmakla sınırlanmak istemediklerini de aktardılar.

Çocuklar, anneler Jennifer Grosshandler ve Gearah Goldstein tarafından trans çocukların ‘güçlü, zeki, yetenekli genç insanlar’ olduğunu herkese göstermek amacıyla kurulan The GenderCool projesinin bir parçası. 

Landon 15 yaşında trompet çalıyor, sanat yoluyla zehirli maskülenliği keşfetmeye çalışıyor ve aynı zamanda da istekli bir aktivist. Bu doğrultuda, Başkan Donald Trump’ın transların orduya girmesini yasaklamak ve Obama zamanı getirilen çocukların okullarda kendine uyan cinsiyetine göre tuvalete girebilmesine olanak sağlayan izni kaldırmak gibi gerici uygulamalarını eleştirdi. 

“Bu kahredici ama aynı zamanda daha da fazla savaşmamız için bir sebep. Tecrübemin başlarında bana hepimizin elmas olduğu söylenmişti. Hepimizin değişik yanları ve değişik yüzleri ve değişik açıları var. Tüm bu farklı parçalar ortaya muhteşem bir mücevher çıkarıyor. Bizim için transseksüel olmak bu parçalardan birisi ama elmasın tamamı değil. Bizler şarkıcıyız, fotoğrafçıyız, atletiz, politikacıyız, müzisyeniz ve bizi asıl güzel yapan şey bu, trans olmamız değil.”

16 yaşında olan ve bir gün Broadway’de sahne almayı hayal eden Nicole, Landon’a katıldı:

“Trans kişiler olmaktan çok daha fazlasıyız.”

12 yaşındaki bir fotoğrafçı olan Daniel, Megan Kelly’ye Oscar Wilde’ın bir sözünün tecrübesini özetlediğini söyledi:

“Kendiniz olun, diğer herkes kapılmış. Kimseniz o olun, ben Landon olamam. Ben benim.”

14 yaşındaki Gia, okulundaki en iyi hockey oyuncularından biri ve yıldız bir öğrenci. Sekizinci sınıfa başlamadan önce okuldaki tüm arkadaşlarına bir mektup yazmış ve onlara trans olduğunu söylemiş.

“Bir mektup yazmak okulun ilk gününde bana büyük bir özgüven verdi. Bir anda dolaptan çıkmaktansa, herkesin önceden haberinin olmasını sağladım. Sadece tüm hayatım boyunca nasıl hissettiğimi yazdım, bu benim dedim. Sadece pozitif mesajlar aldım, herkes çok destekçi oldu”

Yorum Yaz