Röportajlar Türkiye

‘Türk Popunun Üç Büyükleri Ben, Gülşen ve Tarkan, Demet Akalın Konusu İse Beni Sıktı Artık..’

GMag
Yazar: GMag

5826ce22c03c0e3d7840b8bc

Rotterdam da gerçekleştirilen  MTV Avrupa Müzik Ödüllerine, özel davetli olarak katılan Cengiz Semercioğlu ve Hande Yener, sadece bu görkemli töreni izlemekle kalmadı, birde üzerine güzel bir söyleşi gerçekleştirdi. Hande Yener, Cem Şenol ile olan hızlı nişanına, Kariyeri hakkında ki düşüncelerine ve Türk pop müziğinin favorilerine kadar her şeyi tüm samimiyeti ile Cengiz Semercioğluna anlattı. İşte bu röportajın en dikkat çekici yerleri;

 Nasıl nişanlandın böyle pat diye?
 Valla güzel nişanlandım.

 Ne zaman oldu?
 Buraya (Rotterdam) gelmeden hemen önce.

Düğün ne zaman?
Bilmem. Her şey hızlı gelişti. Plansız bir şey yaşıyorum.

Nasıl tanıştınız Cem’le?
Ortak bir tanıdığımız vardı ve ben yurtdışındaki bir fotoğrafçıya ulaşmak istiyordum. Onu da Cem tanıyordu. Arkadaşım “Cem seni görüştürebilir” dedi. Biz o iş için konuştuk ve tanışmış olduk.

Kaç ay önceydi bu?
2 ay önce. İlk buluşmada iş konuştuk. O ciddiyetten pek çıkmadık. Ama ortak arkadaşımız da olduğu için bir taraftan müzik filan dinleyip sohbet de ettik. Bu arkadaşlıktan keyif aldık o anda. Sonra ben Miami’ye gittim zaten. Miami’de kulüp baktım kendime. Orada 500 milyon dolar yatırım yapmış çok önemli bir iş adamımız var, Mehmet Bayraktar. Onunla görüştüm. Çok güzel bir yat limanı kurmuş, orada bir kulüp açmış. Orada sahneye çıkacağım. Tabii biz bu süreçte flörte devam ediyorduk Cem’le…

Sürekli Whatsapp yani…
Evet sürekli Whatsapp’taydık. Ben döndükten sonra da görüşmeye başladık. Daha fazla detay istemezsin herhalde….

 

ÜÇ KOSTÜM DEĞiŞTiRiP ŞOV YAPTIM DEMEK BANA GÖRE DEĞiL

5826ce23c03c0e3d7840b8c2

Yeni klip hangi şarkıya gelecek?
“Emrine Amade”ye. Harbiye Açıkhava’daki konserimizde güzel bir video hazırlandı. Sonra da “Seviyorsun”a klip çekeceğim.

Harbiye Açıkhava’daki klibi kim çekti? 
Onu komple DVD için çekmiştik. Şimdi DVD’yi yapacaklar. “Emrine Amade”yi oradan yayınlayacağız. Harbiye Açıkhava konseri bu sene çok güzeldi çünkü. Ben orada 3 senedir farklı bir şeyler yapıyorum. Elime mikrofon alıp sahneye çıkmak, üç kostüm değiştirip şov yaptım demek bana göre değil. 

Bunu yapan sanatçı çok…
Evet. Kostüm değiştiriyor, “Şov yaptım” diyor. Ya da iki tane değişik tarz şarkı söylüyor, “Şovuma bir şeyler kattım”. Bunlar artık çok eskilerde kaldı, beni kesmiyor. Ben sahneye nereden çıkarsam çıkayım, ateşler içinde çıkmalıyım. İnsanlar bir anda heyecanlanmalı. Gördük işte MTV’de, adamlar sahnede neler yapıyor. Bu üçüncü yılımız Hakan Akkaya ve Uğurhan Akdeniz’in ekibiyle. Artık daha bir profesyonelleştik. Ne istediğimizi ve ne yapabileceğimizi iyice çözdük. Bu sene en iyisiydi bence. Her şarkıda yine dekor değişiyordu, dansçılar, kostümler… Ve akıyordu. Hiç kimse beklemiyordu şarkı aralarında. Gerçekten harika bir ekibi var onların. Harbiye Açıkhava’ya damga vurduk. Birçok sanatçıyı da bu tür şov yapmaya itti biraz.

Türk popunun üç büyükleri kimler sence? 
Tarkan, Gülşen ve ben. Oldu mu bu üçleme?

Bu üçleme olur.
Kıskançlık yok burada bak… Kimseyi ezmedim, kimseyi de fazla bir yere koymadım değil mi?

Yıllarca Demet Akalın’la kıyaslandın, üç büyüklere almadın onu…
Sen kendine bak. Bana onay veren sensin. Ben objektifim. Ayrıca konu kıyas filan değil. Konu, hep aynı konu olması. Beni sıkan bu. 15 yıldır bana da yazık, emeğime de. Bu kadar emek, her röportajın sonu oraya bağlansın… Bu bir sökük. Bu hırkanın söküğü elbet bitecek. Böyle pıt birinin elinde kalacak.

5826ce22c03c0e3d7840b8be

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz