Editörün Seçtikleri Genel

Üniversitede ‘Keşfetmek’ İçin En İyi ‘5’ Yol

GMag
Yazar: GMag

İnsanlar her zaman üniversite yıllarının keşfetmek için en doğru zaman olduğunu söylüyorlar. Dışarı çık ve bazı kulüplere katıl. Yeni şeyler dene. Zihnini genişlet. Kaç kez bu klişe tavsiyeleri duydunuz? Evet, üniversite kuşkusuz cinsel keşif için iyi bir zaman ve yer. Ama dikkatli olmanız gereken noktalar var.

cllge

Keşif korkutucu olabilir ve kolej sırasında “keşfetmek” için doğru bir yol kesinlikle varken, istediğinizi yapmak ve keşfedici sürecini geliştirmek için aklınıza gelebilecek bazı şeyler vardır.

Sizi saracak olan reddedilme korkusuna izin vermeyin

Korku ya da ret üniversitede keşfetmek ve insanları tanımak için ana engeldir. Bir noktaya kadar reddedilmeniz oldukça doğal. Bu kaçınılmaz bir şey. Sadece çenenizi daha iyi kullanın!
Korku ya da ret, üniversitede keşfetmek ve insanları tanımak için ana engeldir. Bir noktaya kadar reddedilmeniz oldukça doğal. Bu kaçınılmaz bir şey. Sadece çenenizi daha iyi kullanın!

Bir şeyleri illa yapmak için kendinizi hırpalamayın

Bunu ilk kez duyuyor olabilirsiniz: eğlence zaman zaman sizi hırpalamaya sebep olabilir. Ama her hafta sonu dövülmüş hissetmemek için ve keşfedebilmek için gereken güven ve cesarete sadece alkolle ulaşmamanız gerektiğinden emin olun. Aksi takdirde, kendinizi hızlı bir şekilde alkol bağımlısı haline gelmiş biri olarak bulacaksınız.
Bunu ilk kez duyuyor olabilirsiniz,eğlence zaman zaman sizi hırpalamaya sebep olabilir. Ama her hafta sonu dövülmüş hissetmemek için,  keşfedebilmek için, gereken güven ve cesarete sadece alkolle ulaşmamanız gerektiğinden emin olun. Aksi takdirde, kendinizi hızlı bir şekilde alkol bağımlısı haline gelmiş biri olarak bulacaksınız.

Üç saniye kuralı

Fikir oldukça basit. Biriyle konuşmak istediğine karar verdikten sonra kim olduğu önemli değil, üç saniye içinde onunla konuşmak zorundasın. Bunun ilk yaptığında biraz garip olabilir. "Merhaba,? nasılsın" ve "İyiyim sen" sohbetinden sonra mutlaka söyleyebilecek bir şey çıkarsa doğru yoldasın demektir.
Fikir oldukça basit. Biriyle konuşmak istediğine karar verdikten sonra kim olduğu önemli değil, üç saniye içinde onunla konuşmak zorundasın. Bunu ilk yaptığında biraz garip olabilir. “Merhaba,? nasılsın” ve “İyiyim sen” sohbetinden sonra mutlaka söyleyebilecek bir şey çıkarsa doğru yoldasın demektir.

 

Hala “hayır” diyebilirsiniz

Yeni şeyler denemeye çalışıyor olmanız her küçük fırsatta "evet" demeniz gerektiği anlamına gelmez. Keşfetmek için bazen her şeye evet demek faydalı olabilir ama bu konfor bölgesinden çıkmanıza sebep olsun diye her şeyi kabul etmek zorunda olduğun anlamına gelmez.
Yeni şeyler denemeye çalışıyor olmanız her küçük fırsatta “evet” demeniz gerektiği anlamına gelmez. Keşfetmek için bazen her şeye evet demek faydalı olabilir, ama bu konfor bölgesinden çıkmanıza sebep olsun diye, her şeyi kabul etmek zorunda olduğun anlamına gelmez.

Keşfetmek için herhangi bir suçluluk ya da utanç hissetmeyin

Keşfetmenin bir parçası olarak sevmediğiniz şeyler de keşfedilebiliyor. Bu durum kaçınılmaz. Eğer gerçekten sevmediğimiz bir şeyler olduğunu fark ettiysek veya aptalca şeyler yaptığımızı gördüysek bu oldukça iyi bir şey. Buna bir çeşit öğrenme deneyimi diyebiliriz. Bu konuda suçlu hissetmeyin. Deneyimlerinden de öğrenmeye çalışmak gerek.
Keşfetmenin bir parçası olarak sevmediğiniz şeyler de keşfedilebiliyor. Bu durum kaçınılmaz. Eğer gerçekten sevmediğimiz bir şeyler olduğunu fark ettiysek veya aptalca şeyler yaptığımızı gördüysek bu oldukça iyi bir şey. Buna bir çeşit öğrenme deneyimi diyebiliriz. Bu konuda suçlu hissetmeyin. Deneyimlerinden de öğrenmeye çalışmak gerek.

Okul zamanı geri geldi. Konfor bölgesi dışında adım atmaya başlayın ve keşfedin….

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz