Popnografi

Ünlü İsimler, Selena Gomez’e Çirkin Diyen Stefano Gabbana’yı Yerden Yere Vurdu!

GMag
Yazar: GMag

Stefano Gabbana, Dolce & Gabbana’yı bir kere daha kötü bir şekilde manşet konusu yapıyor. Bu seferki densizliği: Selena Gomez’e “Çok çirkin” demesi.

55 yaşındaki modacı, bu hafta Instagram’da yaptığı yorum ile Selena Gomez için İtalyanca “Çok çirkin” anlamına gelen “è proprio brutta” ifadelerini kullandı. Elini korkak alıştırmayan Gabana, Gomez’i köpeğe benzeten ve kahkaha atan yorumları ile devam etti.

Bu ifadeler büyük tepki çekti ve sanatçının hayranları modacıya karşı tavır aldı. 13 Reasons Why dizisinin oyuncularından Tommy Dorfman “Yoruldun artık, yaşlandın. Homofobik, mizojenik ve çağdışı varlığın ile 2018’de tutunamazsın. Sal bizi artık” dedi.

Gomez, yakın zamanda ikinci sezonu başlayan dizinin prodüktörlüğünü üstlenmiş durumda.

Miley Cyrus, Gabbana için “sik kafalı” tabirini kullandı. Ayrıca başka bir gönderinin altında ise Gomez’i kastederek “Gayet de güzel” yorumunu yaptı.

Fakat görünüşe göre kendisine yöneltilen eleştiriler ve hakaretler Gabbana için komiklikten öte bir anlam ifade etmiyor. Ünlü tasarımcı, gelen mesajların ekran görüntülerini alıp Instagram’da paylaşıyor. Yakın zamandaki gönderilerinden bir tanesine de “My name is Selena” ve #saySorryToMe etiketlerini eklemişti.

Bu, ikilinin sebep olduğu ilk kaos değil. Daha önce de eşcinsellerin evlat edinmesi konusunda Domencio Dolce aksi yönde fikir belirtmiş, “Gay evlat edinmelerine karşıyız… Kiralık rahme de gerek yok. Aile başlatılacaksa ideal yolu bu işin geleneksel yolla yapılmasıdır.” demişti.

Yorum aralarında Elton John’ın da bulunduğu bir çok ismi çileden çıkarmış, markaya boykot çağrısında bulunulmuştu. Aylar sonra US Vogue için verdikleri bir röportajda özür dilemişlerdi.

Dolce özür dilerken “Stefano ile konuştum ve sözlerimin yersiz olduğuna kanaat getirdim. Özür diliyorum. Küçücük çocuk bunlar. Doğalmış değilmiş… Böyle etiketlere gerek yok.” ifadelerini kullanmıştı.

Gabbana ise çocuk sahibi olmak istediğini belirtmiş ve “Bu iş için önce ABD’ye gitmeyi düşündüm. Ama orada evlat edinsem çocuğumu buraya getiremeyecektim çünkü İtalya’da annenin de pasaportu şart koşuluyor. Burada evlat edinmek istesem, heteroseksüel çiftler için bile ne kadar zor olduğunu biliyorum!” demişti.

Yorum Yaz