Araştırma Haberler

Uzmanlar, Eşcinsel Deneyimleri Olan 4 Çeşit Heteroseksüelliğin Olduğunu Söylüyor!

GMag
Yazar: GMag

Herkesin kendilerini tanımlama yollarını kucaklamak için bir yolculuğa başladığımızda, bizi şaşırtabilecek bazı terimlerin olduğunu görebiliriz.

En yaygın cinsel yönelim olan heteroseksüelliğin bile düşündüğümüzden daha karmaşık olduğunu ortaya çıkartan yeni bir çalışma ortaya konuldu.

Uzmanlara göre, eşcinsel deneyimleri olan ama yine de kendilerini heteroseksüel olarak gören tonlarca insan var. Kinsey Enstitüsü araştırma görevlisi Justin Lehmiller’ın Cinsel Davranış Arşivi tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, bu gruplar dört kategoriye ayrılabilir.

ABD’de yapılan çalışmalarda, toplam 14.630 öğrenciden son cinsel deneyimlerini detaylandırmaları istendi. Tonic, 695 sevişmenin %5’inin aynı cinsiyetten bir partneri içerdiğini bildirdi.

Eşcinsel deneyim yaşayan kadınların %25’i ve erkeklerin ise %12’si kendini heteroseksüel olarak tanımladı.

Heteroseksüelliğin ilk çeşidini, kendilerini heteroseksüel olarak tanımlamalarına rağmen eşcinsel ilişkiyi deneyimledikten sonra tekrar aynı deneyimi yaşamak isteyenler oluşturuyor. Bu kategorideki kişilerin eşcinsel veya biseksüel olma ihtimali çok yüksek.

İkinci kategori sarhoş ve meraklı olarak adlandırılır. Tam olarak söyledikleri şey, bu kategoride tanımlanan insanlar biraz sarhoş olduklarını ve eşcinsel ilişkinin nasıl olduğunu görmek istediklerini söyledi.

Üçüncü kategoridekiler, küçük bir eğlenceye yaşamak istiyordu, deneyimin onlara “biraz” eğlence vereceğini biliyordu, ancak hetero bir ilişkide deneyimledikleri şeyi tam olarak yaşayamayacaklarının farkındalardı.

Ve son olarak dördüncü kategoridekiler; aynı cinsiyetten biriyle çıkmanın başka bir partneri baştan çıkarabileceğini düşünüyor ve başkalarını etkilemek için eşcinsel ilişkiye giriyor.

Heteroseksüelliğin sosyal norm olması sebebiyle kendilerini heteroseksüelmiş gibi göstermeye çalışan insanlar da dahil olmak üzere; umuyoruz ki herkes olduğu kişi olduğu için mutludur…

Yorum Yaz