Dünya Haberler

Vahşet! Cani Çift Eşcinsel Olduğunu Söyleyen Çocuğunu İşkence Edip Öldürdü!

GMag
Yazar: GMag

Araştırmacılar, uzun süre işkence gördükten sonra hayatını kaybeden 10 yaşındaki bir çocuğun ölümünden hemen önce gay olduğunu söylemiş olabileceğini açıkladı.

Geçtiğimi Çarşamba, Los Angeles Şerifi, Anthony Avalos’un evinden gelen acil bir çağrı üzerine eve gitmiş ve vahim tablo ile karşılaşmıştı. Anne Heather Barron, çocuğun ‘düştüğünü’ söylemişti.

Çocuğun kafa bölgesinde hasar ve vücudunda sigara söndürüldüğü tespit edilmiş, anne ve erkek arkadaşı Kareem Leiva bir çok kez çocuk istismarı nedeniyle şikayete maruz kalmıştı.

Anthony, hastaneye kaldırıldıktan bir gün sonra hayatını kaybetti.

Barron ve Leiva çifti, 2013’ten beri devamlı olarak Çocuk ve Aile Bakanlığı’na şikayet ediliyor. Kimliğini gizli tutan komşulardan birinin ifadesine göre, bu şikayetlerin en az 13 tanesi sadece Anhtony için. Çiftin Anthony haricinde altı çocuğu daha var.

2013 yılında yapılan bir soruşturma, Anthony’nin cinsel istismara uğradığını ortaya çıkardı.

DCFS yöneticisi Bobby Cagle yaptığı açıklmada, Anthony’nin ve kardeşlerinin istismar edildikleri yönündeki iddiaların yalanlandığını dile getirdi. İddialara göre, çocuklar cinsel istismara uğruyor, dövülüyor, dövüşmeye zorlanıyor ve çöpten yemek yiyordu.

DCFS’nin diğer yöneticilerinden Brandon Nichols’a göre, Anthony ölmeden birkaç hafta önce ‘erkeklerden hoşlandığını’ dile getirmiş olabilir.

Detay belirtmemekle beraber, DCFS homofobi üzerinde duruyor.

2015’te çocuklarında gözlemlediği morluklar üzerine DCFS’yi aramaya başlayan Marry Barron, Anthony’nin teyzesi, açılmasının yaşadığı koşulları göz önünde bulundurduğunda sadece ‘Anthony’nin ne kadar cesur olduğunu desteklediğini’ belirtti.

Yıllar süren raporlu istismarın sonrasında gelen ölüm, DCFS’yi içsel araştırmaya itti.

Janice Hahn, ‘Anthony konusunda başarısız olduk. İlerleyen günlerde neyin yanlış gittiğine dair cevaplar bulmayı bekliyoruz.’ açıklamasında bulundu.

Cagle, DCFS’nin bu durumda başarısız olup olmadığını söylemenin erken olduğunu belirtti ve ekledi: “Bu siyah-beyazın ötesinde bir problem. ‘Gri’ kabul edilebilecek bölgenin alanı göründüğünden daha geniş.”

Geçtiğimiz salı görülen mahkemeden sonra Barron ve Leiva çiftinin ceza almamasından ötürü hayal kırıklığına uğrayan Maria Barron: “Hiç değilse tutuklanmarını bekliyorduk. Bir yere bağlanmasını bekliyorduk.”

Şayet Barron ve Leiva çifti Anthony’i eşcinsel olduğu için istismar etmiş ise, bu Los Angeles’taki ilk örnek değil. 8 yaşındaki Gabriel Fernandez eşcinsel olduğunu düşündükleri için ailesi tarafından ölene kadar istismar görmüştü.

Yorum Yaz