Sağlık

Yaz Vücudunuzu Yıl Boyu Korumak İster Misiniz?

GMag
Yazar: GMag

Eveet başardınız! Yazın bir kelebek gibi gözükmeyi başardınız. Eğer tatilden sonra da bu vücuda sahip olmak istiyorsanız burada öğrenmek isteyeceğiniz 5 adım var.

  1. Macros’un Dönüşü

Ortalama bir yetişkin erkeğin kilosunu korumak için günde yaklaşık 2.300 kaloriye ihtiyacı var. Tabii ki, her yediğin kaloriyi saymak için sabır göstermek kolay değil? Aslında önemli olan tam olarak kaç kalori aldığınız değil bu kaloriyi ne tür besinden aldığınız.

Üç en yaygın ve önemli olan besin türü var; yağ, karbonhidrat ve protein. Hangi gıdanın karbonhidrat açısından güçlü hangisinin protein barındırdığını bilmek önemli.

Yağlardan kurtulmak istiyorsanız proteini ortalama ve yağ tüketiminin nispeten düşük tutabilirsiniz. Kilo vermek için genellikle yüksek karbonhidratlı gıdalardan uzak kalmak tercih ediliyor.

  1. Sporu gündelik hayatınıza dahil edin

Spor salonunun için hapsolmayın. Dışarı çıkmanız gerektiğinde, haftada üç kez hile yapabilirsiniz. Bu tür durumlarda yine de hareket etmekten çekinmeyin.

  1. Kardiyoyla Terlemeyin

Kardiyo zayıflama sürecinde gereklidir ama zayıf kalmak için kardiyoda terlemeyin. Gün içindeki yoğunluğunuza bağlı olarak kardiyoda kalacağınız süreyi ayarlayın.

  1. Su tüketimini arttırın

Su sadece yaşamın vazgeçilmez unsuru, aynı zamanda büyük bir iştah bastırıcı özelliği var. Acıktığınızı hissettiğnizde aslında yalnızca susamış olabilirsiniz. Bu yüzden, yemekten önce bir bardak su içmeniz yeme dürtünüzü kontrol altına almaya yardımcı olabilir.

  1. Öğünlerinize atıştırmalıklar ekleyin

Beslenme vücudumuzu istediğimiz şekilde tutmak için oldukça önemli, bu yüzden günde üç öğün yeterli değilse, protein barları, yoğurt, badem gibi yüksek proteinli aperatifler ile onları tamamlayabilirsiniz. Protein, büyük bir enerji kaynağıdır, aynı zamanda yeme isteğinizi azaltmaya yardımcı olabilir.

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz