Araştırma Sağlık

Yeni Bir Araştırma, Spermin Depresyonu İyileştirebileceğini İddia Ediyor!

GMag
Yazar: GMag

Depresyon ve diğer ruhsal rahatsızlıklar ciddi konular olmasına rağmen, bu haber sizi kederde boğmak yerine, gününüze neşe katacak! 

Anlaşılan o ki, depresyon, sadece seks yaparak değil -ki seks, neredeyse bütün stresli anları iyileştiriyor- içerisinde anti-depresanlar bulunan sperm tarafından da iyileştirilebiliyor. 

Çalışma, sadece kadınlar üzerinde yürütüldü ve eşcinsel erkeklerin dünyasında, sonuçların ne olacağı büyük merak konusu. 

New York Devlet Üniversitesi’nden araştırmacıların 300 kadın üzerinde yürüttüğü araştırmaya göre, düzenli olarak korunmasız seks yapan kadınlar, depresyona girmeye daha az meyilliler ve zihnen daha dayanıklılar. 

Görünüşe göre, spermin içinde; mutluluk hormonu serotonin, tirotropin salımına yarayan hormonlar ve ruh halinizi yükseltebilen melatonin var. Meni, resmen sizi ve partnerinizi daha heyecanlı, daha uykulu ve daha rahat yapabilir. 

Tamam, her şey kulağa çok güzel geliyor ama bu kadar sık korunmasız seks yapılmalı mı? PrEP gibi bir ilaç olmasına rağmen, bu pek çok insan için korkutucu bir konu. 

Bu makaleye rağmen kimseye korunmasız seks yapmalarını önermiyoruz!

Yorum Yaz