5 Dünya Şampiyonluğu Bulunan Ünlü Jimnastikçi Biseksüel Olarak Açıldı

 5 Dünya Şampiyonluğu Bulunan Ünlü Jimnastikçi Biseksüel Olarak Açıldı
Digiqole ad

5 kez dünya şampiyonu olan jimnastikçi Luke Strong, biseksüel olarak açıldı.

Geçtiğimiz son iki sene bazı sakatlanmalar atlatan 27 yaşındaki birçok madalya sahibi jimnastikçi Strong, BBC podcast röportajında biseksüel olduğunu söyledi.

Strong,

“Hiçbir şey saklamadım ve gerçekten erkek ve kadın olmak üzere iki cinsiyetten de hoşlanıyorum. Yine de bildiğim kadarıyla kimseyle bir ilişkim olmadı.” Dedi.

Strong, yakın arkadaşlarının ve ailesinin kendisinin biseksüel olduğunun farkında olduğunu belirtti. Yine de şimdiye kadar herkese açıklamadığını söyledi.

Jimnastikçi, aynı zamanda lise zamanlarında sıkı spor kıyafetleri giydiği için homofobiye maruz kaldığını ve kendisine “peri” dendiğini söyledi. 

“LGBTİ+ toplumunda birçok insanın, diğerlerine kıyasla yetişmesinin biraz daha zor olduğunu düşünüyorum, özellikle de jimnastik yapıyor ve bu sebeple dar üniformalar giymek zorunda kalıyorsanız klişeleşmiş ‘sen bir perisin,’ ve ‘jimnastik kız sporudur’ gibi söylemlere maruz kalıyorsunuz. Ben lisedeyken bu durum çok kötü bir hal almıştı.”

“Hayatımın bir döneminde jimnastik yaptığımı söylemeye ve bu konu hakkında konuşmaya utandığım bir dönem bile oldu.” 

“Sosyal medyada arada sırada homofobik söylemlerde bulunan veya sizi taciz etmeye çalışan mesaj veya yorum atan trollerle karşılaşıyorsunuz. Yine de onları hiç takmıyorum, hiç umursamıyorum: Böylesine kapalı görüşlü insanların eşcinselliği kötü bir şey olarak görüyor olmasına acıyorum, çünkü değil.” 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

40 Paylaşımlar
Paylaş40
Tweetle
Paylaş
Pin