fbpx   .  

55 Yaş Üstü LGBTİ+ Bireyler İçin İlk Emeklilik Konut Projesi

İngiltere’de 55 yaş üstü LGBTİ+ bireyler için ilk LGBTİ+ yaşlı bakım konut geliştirme planları açıklandı. Bu plan, yaşlı LGBTİ+ bireyler ve destekçileri içinde bakım hizmetleri bulunan “uygun fiyatlı” daireler sağlayacak.

İngiltere’de, özellikle yaşlı LGBTİ+ bireyleri hedefleyen özel olarak inşa edilmiş ilk bakım konutu geliştirme planları Manchester’da duyuruldu. Öncü nitelikteki bu proje, Manchester’daki Whalley Range’deki Russell Road’daki eski bir hastane alanı için öneriliyor. Proje, 120 adet uygun fiyatlı daire sunacak ve bunların 80 tanesi, 55 yaş üstü LGBTİ+ topluluğu için bir ve iki yatak odalı daireler olacak.

Bu, yaşlı LGBTİ+ bireylere özel olarak uyarlanmış entegre bakım sunan ilk emeklilik konut kompleksi olacak ve ortak tesisler ile destek hizmetlerini içerecek. Planlar, Great Places Housing Association tarafından Manchester Belediyesi, LGBTİ+ Vakfı ve yerel toplum temsilcileri ile birlikte geliştirildi.

 

Great Places Housing Grubu’nun İcra Direktörü Helen Spencer şunları açıkladı: “Russell Road, LGBTİ+ kimliğine sahip olan ya da destekleyen yaşlı insanlar için yüksek kaliteli, uygun fiyatlı ve kapsayıcı evler sunacak, ayrıca yerel sakinler için ortak mülkiyet fırsatlarını da genişletecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.