90 Yaşındaki Bir Adam, 70 Yıl Önce Aşık Olduğu Erkeği Unutamadığı İçin Eşcinsel Olduğunu Açıkladı

 90 Yaşındaki Bir Adam, 70 Yıl Önce Aşık Olduğu Erkeği Unutamadığı İçin Eşcinsel Olduğunu Açıkladı
Digiqole ad

Neredeyse bir asır boyunca eşcinsel olduğunu gizleyen Kenneth Felts, kendini karantinaya aldığı süreçte aklına eskiden delilerce aşık olduğu Phillip geldiği için ailesine ve arkadaşlarına eşcinsel olduğunu açıkladı.

Felts, korona virüs sebebiyle evde kaldığı süreçte hayat hikayesini yazmaya başladığını söyledi. Tam bu sırada 1950’lerde aşık olduğu erkek Phillip hakkında düşünmeye başladı.

Yine de Felts, bir kadınla evlenmek ve eşcinsel olduğunu saklayabilmek için Phillip’i en sonunda terk etti. Daha sonra boşandığı eşiyle bir kızı oldu.

Felts, “50, 60 ve 70’lerde gay olduğunu açıklamak korkunç bir şeydi,” dedi. “Bu yüzden eşcinsel olduğumu açıklamayı hiç düşünmedim.”

“O zamanlarda toplumla yüzleşebilecek kadar cesaretim yoktu. Bu yüzden cinsel yönelimimi sakladım.”

Felts, birkaç hafta önce lezbiyen kızıyla sohbet ederken Phillip’i anlattı. Bu, eşcinsel olduğundan ilk kez bahsedişi oldu.

Daha sonra ise bütün ailesine e-posta yoluyla eşcinsel olduğunu açıkladı. İnsanların tepkisinden korktuğunu söylese de gelen tepkilerin pozitif ve destekleyici olduğunu söyledi.

“Hayatım boyunca eşcinsel olduğumu gizledim,” dedi. “Sevdiğim insanları kaybetmekten korktuğum için cinsel yönelimimi her zaman gizli tutmam gerektiğini düşündüm.”

Felts, gökkuşağı desenli bir hırka giyerken çektirdiği fotoğrafını Facebook’ta profil fotoğrafı yaptı. Ayrıca Denver Pride’a destek olabilmek amacıyla 5 bin dolar bağış topladı.

Ayrıca Felts, Phillip’e ulaşmaya çalıştığını fakat başarılı olamadığını da belirtti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

111 Paylaşımlar
Paylaş111
Tweetle
Paylaş
Pin