fbpx   .  

Adidas, Yeni Pride Koleksiyonunu Tanıttı

Dünya devi Adidas, renkli koleksiyonu tasarlayan Avustralyalı kuir sanatçı Kris Andrew Small ile işbirliği yaptı

Love Unites serisi, “LGBTİ+ topluluğunun geçmişi ve bugünü etrafında toplanıyor” ve “kendileri olan” kişileri onurlandırıyor.

Love Unites koleksiyonu, tümü Small tarafından tasarlanan, doodle baskı tasarımına sahip eşofman üstü, eşofman altı ve şortları içeriyor.

 

Tasarımlar, “görmeye çok alıştığımız geleneksel gökkuşağı ve pride görselinin yeniden işlenmesi” gerektiğini söylüyor.

Diğer parçalar arasında bir çift tulum, dört tişört ve kapüşonlu üstlerin yanı sıra, terlik, çorap, sırt çantası ve şapka gibi aksesuarlar da yer alıyor.

Adidas Pride serisinin öne çıkan özelliklerinden biri, markanın klasik silüetlerinin yeniden tasarlanmış versiyonları.

Seri, Small tarafından bir çizgi film tasarımına sahip popüler Superstar ayakkabılarını ve trans bayrağının renklerini içeren Grand Court Cloudfoam ayakkabılarını da içeriyor.

Koleksiyonla ilgili olarak Small şunları söyledi:

“Konsept açısından, bu koleksiyonla kuir olmanın tüm şaşırtıcı yönlerini göstermeyi ve bir topluluk olarak ne kadar ilerlediğimizi kutlamak istedim.”

“Ama aynı zamanda insanlara, toplumda hala savunmasız ve baskı altında olan çok sayıda LGBTİ+ olduğunu hatırlatıyor.”

Adidas şunları ekliyor:

“Koleksiyon için hedefimiz LGBTİ+ topluluğunun birçok sesine görünürlük kazandırmak ve toplumu ileriye taşımaya devam edenleri onurlandırmaktı.”

Marka ayrıca sporda homofobi ve transfobiyi sona erdirmeye odaklanan Athlete Ally ve Stonewall UK ile devam eden ortaklıklarını doğruladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.