fbpx   .  

Amazon’un Kurucusunun Eşi, LGBTİ+ Hayır Kurumlarına Tam 1,7 Milyar Dolar Bağışta Bulundu

Bu hafta, MacKenzie Scott’un hayır kurumlarına yüz milyonlarca dolar para bağışında bulunduğu açıklandı. 

Scott, Amazon ve Blue Origin’in kurucusu Jeff Bezos ile 1993’ten 2019’a kadar evli kaldı. Geçtiğimiz sene boşanmaları, Scott’u 64,5 milyar dolarla dünyadaki en zengin üçüncü kadın yaptı.

 

 

Medium için paylaştığı duygusal yazıda Scott, varlığının ‘birikmiş bir çaba ve bazı insanlara fırsatlar sunan toplumsal yapılar’ olduğunu söyledi.  

“Birçok insan gibi 2020’nin ilk yarısını korku ve kalp kırıklığıyla izledim. Hayat, sistemlerimizde eşitsizlikler bulmak konusunda asla durmayacaktır. Bizi, adil olmayan ve istikrarsız bir medeniyete uyandırmaya devam edecektir. Beni umutlandıran ise birbirimize yardım edebileceğimiz düşüncesidir.”

“Çeşitli ten renklerine sahip olmak, cinsel yönelim, cinsiyet ya da yaşadığınız ülke bile güçlü değişim kaynakları olabilir. Yaşanan son olaylar sebebiyle birçok insan sıkıntılı günler geçirdi ve insanların hakları ihlal edildi. Artık bu noktadan sonra daha iyi bir dünya için birçok kişi, elindekileri paylaşmayı seçecektir.” 

Geçtiğimiz sene Scott, kar amacı gütmeyen yatırım danışmanlarından çeşitli sebepler yüzünden olumsuz etkilenen organizasyonları bulmasını istedi.

Her ne kadar çalışmalarının “devam etmekte” ve “yıllar boyunca süreceğini” söylese de Scott, “değişiklik yapmaya çalışan” organizasyonlara tam 1.7 milyar dolar bağışta bulundu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.