fbpx   .  

Apple Eşcinsellerin Yanında

Geçtiğimiz senelerde firma, Arizona’daki homofobik yasaya karşı gelmiş ve San Fransisco’daki yıllık gey pride yürüyüşüne destek olmuştu. Tüm bunların ışığında firma, bu attığı adımla birlikte eşcinsellerin yanı sıra; eşitlik ve çeşitlilik isteyenleri de sevindirecek. Cupertinolu, geçmişinde anti-homoseksüel aktivitelerde bulunduğu ortaya çıkan Jay Love’ın işine derhal son verdi. Eski politikacı, Apple‘ın Alabama’da siyasi açıdan elinin güçlü olması için firmaya katılmıştı.

Alabama Ethics Commision’ındaki kayıtlara göre Love, eşcinsel evliliklere karşı olduğunu açıkça göstermişti. Bunun, Tim Cook’un eşcinsel olmaktan gurur duyduğunu söylediği açıklaması ile ne kadar tezat oluşturduğu zaten ortada. Apple CEO’sunun kendisinin de Alabama’lı olması ise, işleri başka bir boyuta taşıyan ufak bir ayrıntı olarak göze çarpıyor.

 

Apple‘ın Love’ın işine son vermesi, eşcinsellere verdiği desteğin sadece lafta olmadığının da bir göstergesi aslına bakacak olursanız. Bu hareket, firmanın San Fransisco’da gerçekleştirilmiş olan gey pride ardından yayınladığı videoyu daha bir anlamlı hâle getirdi diyebiliriz. Söz konusu videoyu yazının başında izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.