Apple TV’nin Yeni Dizisi ‘Becoming You’ Bütün Çocukların Akışkan Cinsiyetli Olduğunu Söylüyor

 Apple TV’nin Yeni Dizisi ‘Becoming You’ Bütün Çocukların Akışkan Cinsiyetli Olduğunu Söylüyor
Digiqole ad

Yeni belgesel dizideki Kiran’ın tamamen doğal ‘prenses evresine’ bir bakalım.

Apple’ın yeni dizisi, akışkan cinsiyetli genç bireylerin deneyimlerine ışık tutuyor- yani aslında hepsininkine.

Cuma günü Apple TV+’ta gösterime giren ve Olivia Colman tarafından seslendiren Becoming You, hayatlarının ilk beş yılında insan deneyimlerinin çeşitliliğini göstermek için dünya çapında 100 çocuğu izliyor.

Aşağıdaki videoda da görülebileceği gibi ‘bir prenses evresi’ yaşayan Kiran’ın gözlerinden izleyiciler ‘kendi yaşındaki bütün çocuklar gibi kendisinin sabit bir cinsiyeti olduğunu düşünüyor.’

Videoda, New York’ta yaşayan Kiran, destekleyici ebeveynleriyle birlikte şehirde prenses kostümünü giyerek geziniyor. Komik bir biçimde Özgürlük Heykeli’nin cinsiyetini tartışıyorlar. Onun hikayesi, genç insanların ortak yönlerinin ve aynı zamanda onları şekillendiren özgün kültürleri göstermek için dünyayı gezen Becoming You’daki düzinelerce hikayeden biri.

Becoming You’nun yapımcısı Hamo Forsyth The Advocate’a Kiran’ın hikayesinin izleyicilerin çocuklar ve cinsiyet konusundaki görüşlerini geliştirmesini umduğunu söyledi.

Forsyth,

‘Umarız ebeveynler çocuklar cinsiyetten bahsetse de onların anlayışının bizimkinden çok daha akışkan olduğunu anlarlar. O kadar ki örneğin 3-4 yaşındaki çocuklar kıyafet değiştirme oyunları sırasında içtenlikle bir cinsiyetten bir diğerine geçtiklerini hayal edebiliyor. Aslında 5 yaşında okula başlayana kadar çocuklar cinsiyeti kalıcı bir şey olarak düşünmüyor,’ dedi.

‘Genel bir kural olarak okula başlayınca, erkekler erkeklerle, kızlarsa kızlarla grup oluyor ve ayrım belirginleşmeye başlıyor. Bundan önce, birbirlerinin oyunlarına girmeye çok daha meyilli oluyorlar.’

Kiran’ın hikayesinin aşağıda izleyebilirsiniz.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

17 Paylaşımlar
Paylaş17
Tweetle
Paylaş
Pin