fbpx   .  

Araştırma: LGBTİ+ Bireylerin En Mutlu Olduğu Şehirler Belli Oldu

Yeni bir araştırmaya göre Amsterdam, LGBTİ+ sakinlerinin en mutlu olduğu şehir.

DC Jewellery, hangi küresel şehirlerin en sevgi dolu olduğunu, en romantik nişan noktalarına sahip olduğunu ve hatta en çok bebeklerin hangi şehirlerde yapıldığını belirlemek için sosyal medyadan, Google’dan ve daha fazlasından verileri derledi.

En mutlu LGBTİ+ sakinlerine sahip şehirlerden Amsterdam ilk sırada yer aldı ve onu sırasıyla Vancouver, Toronto, Melbourne, Londra ve Paris izledi.

 

Küresel kabul endeksine göre, Amsterdam 9.46/10 puan aldı.

Hollanda başkenti, 1811’de eşcinselliğin suç olmaktan çıkarılması ve 1927’de açılan ilk gay bar ile LGBTİ+’ı destekleme konusunda geniş bir geçmişe sahip.

Ayrıca Hollanda, 2001 yılında eşcinsel evliliği yasallaştıran dünyadaki ilk ülke oldu.

‘En mutlu LGBTİ+ sakinlerinin bulunduğu şehir’ listesinde ikinci sırada Vancouver yer alıyor.

Kanada’nın Batı Kıyısı’ndaki en büyük eşcinsel nüfusa ev sahipliği yaptığı için Kanada şehri ikinci oluyor, LGBTİ+ topluluğunun çoğu, Davie Köyü mahallesinde toplanıyor.

Kapsayıcı atmosferi ve eşcinsel dönüşüm terapisini yasaklayan ilk Kanada şehri olmasıyla Vancouver, kapsayıcı atmosferi sayesinde on üzerinden 9.02’lik bir eşcinsel kabul endeksi puanına sahip.

Bronz madalya da Kanada’da bulunuyor ve on üzerinden 9,02 puanla Toronto dünyanın en mutlu üçüncü LGBTİ+ nüfusuna ev sahipliği yapıyor.

Toronto, Kanada’nın en büyük LGBTİ+ nüfusuna ev sahipliği yapıyor ve şehir, dünyanın en eşcinsel dostu yerlerinden biri olarak biliniyor.

Toronto Pride, dünyanın en büyük organize edilmiş eşcinsel Onur festivallerinden biri.

Kanada, 2021’de Gay Seyahat Endeksi tablosunda ilk sırada yer aldığında dünyanın en eşcinsel dostu ülkesi olarak anılıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.