Bu Araştırmaya Göre Dünyayı LGBT Bir Gelecek Bekliyor

 Bu Araştırmaya Göre Dünyayı LGBT Bir Gelecek Bekliyor
Digiqole ad

ABD merkezli bir LGBT organizasyonu olan Family Equality Council’in son raporuna göre, genç kuşak LGBT ebeveynliğe önceki nesillere kıyasla çok daha olumlu bakıyor.

Bu ay yayınlanan raporda, özellikle LGBT gençlerin %63’ü, en az bir kere çocuk sahibi olmak istiyor.

Söz konusu rapor, 500’ü LGBT olmak üzere 1500 katılımcının yer aldığı bir ankete dayanıyor ve ankette özellikle gençlere çocuk sahibi olmak hakkındaki düşünceleri soruluyor.

Anketin sonuçlarına bakılacak olursa, son yıllarda bir çok ülkede elde edilen evlilik eşitliği sayesinde bizi LGBT bir gelecek bekliyor. Katılımcılardan 55 yaş ve üstü LGBT’lerin sadece %33’ü çocuk sahibi olmak istiyor.

Katılımcılar arasında çoktan çocuk sahibi olmuş gençler de yer alıyor. Bu gençlerin arasından %73’ünün cinsel birliktelik sonucu gerçekleşen doğum ile çocuğuna sahip olduğu belirtiliyor. Henüz çocuk sahibi olmamış gençlerin ise sadece %37’si bu yönteme sıcak bakıyor. Geriye kalan %67’lik kısım evlat edinme veya koruyucu ailelik gibi seçenekleri değerlendiriyor.

Eşcinsel çiftlerin evlat edinebilmesi adına henüz bir dünya standardı gelmiş değil. ABD bu işin en rahat yapılabildiği ülke fakat orada bile aksaklıklar söz konusu. Yasalar, evlat edinme kurumlarının istemeleri halinde “dini sebeplerden ötürü” eşcinsel çiftlere yardım etmemesine ses çıkarmıyor.

Elde edilen araştırma sonuçları büyütüldüğü zaman 3.8 milyona yakın LGBT gencin aile kurmayı düşündüğü söylenebilir.

Çoluk çocuk sevmeyenler işin bu yanından bakabilir; etraf birbirinden seksi gay babalar ile kaynayacak!

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin