Ariana Grande Konserinde 22 Kişinin Ölümüne Sebeb Olan Bombacıya 55 Yıl Hapis Cezası Verildi

 Ariana Grande Konserinde 22 Kişinin Ölümüne Sebeb Olan Bombacıya 55 Yıl Hapis Cezası Verildi
Digiqole ad

Machester’da Ariana Grande konserinde bomba patlatarak 22 kişinin ölmesine sebep olan bombacının kardeşi Hashem Abedi, geçtiğimiz perşembe günü (20 Ağustos 2020) en az 55 yıl olmak üzere hapis cezasına çarptırıldı.

23 yaşındaki Abedi’nin, 2017’nin mayıs ayında Ariana Grande konserinde kendisini patlatan abisiyle birlikte bu planı yaptığı ortaya çıktı.

Her ne kadar kendisi patlama anında orada bulunmasa da Hashem’in parmak izleri ve DNA’sı şehrin kuzeybatısında yer alan bombanın kalıntılarında bulundu.

Hakim Jeremy Baker, 22 kişinin ölmesinden sorumlu olduğu için Abedi’ye hayat boyu hapis cezası verdi.

“Suçlunun açık bir şekilde en az 55 yıl hapis cezası aldığını bilmesi gerekir. Hiçbir şekilde serbest bırakılmayabilir.” 

Metro.co.uk’in bildirdiğine göre dava esnasında ölenlerin aileleri, göz yaşlarına hakim olamadı. Aileler acılarını dile getirirken Abedi, mahkeme salonuna girmeyi reddetti. 

Mahkemede, Hashem’in patlayıcıların yapımında yer aldığı ve saldırı gerçekleşmeden bir ay önce Libya’ya gittiği belirtildi. 

Peki ya 2017’nin mayıs ayında ne oldu?

23 yaşındaki şarkıcı Ariana Grande’nin Manchester’daki konseri esnasında bir patlama gerçekleşti. Patlamanın ardından yaralanan genç hayranlar çevredeki hastanelere yetiştirildi. Konsere katılanlardan 264 kişi yaralandı ve 22 kişi öldü. Yaşanan olayların ardındansa konsere katılan 670 kişi psikolojik travma geçirdi. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

35 Paylaşımlar
Paylaş35
Tweetle
Paylaş
Pin