fbpx   .  

Billie Eilish Kuir Baiting İddialarına Cevap Verdi: Cinselliğim Kimseyi İlgilendirmez

Z kuşağının yıldızı Billie Eilish nihayet bu yılın başlarındaki kuir baiting iddialarını ele aldı ve herkesin, kimsenin cinselliğinin kimseyi ilgilendirmediğini bilmesini istiyor.

19 yaşındaki Grammy ödüllü şarkıcı-söz yazarı, Elle Magazine’in Ekim 2021 kapağında yer aldığı yakın tarihli bir röportajda kariyeri boyunca internetteki insanlardan giyim seçimlerinden kiminle çıkıp çıkmadığına kadar her şeye dair maruz kaldığı tüm incelemelerden bahsetti. Tartışmanın konusu daha sonra pop yıldızının cinselliğine geliyor ve Eilish’in paylaşacak birkaç sözü var:

 

Elle’e, ‘Ya da benim cinselliğim! Mesela, evet, bu herkesin işi, değil mi? Hayır. Erkeklere niye böyle yapılmıyor?” dedi.

 

Bağlam için, Haziran ayında Eilish, ikinci albümü Happier Than Ever’den bir şarkı olan ve birçok hayranın anında aşık olduğu, ölü bir eski sevgiliye övgü niteliğindeki single’ı “Lost Cause”un müzik videosunu yayınladı. Parçanın müzik videosu da, Billie’nin bir malikanedeki pijama partisinde bir grup kız arkadaşıyla hayatının en güzel zamanlarını geçirdiği bir rüya.

Video çok eğlenceli görünse de Billie ve arkadaşlarının yatakta üst üste yuvarlandıkları bazı anlar var, bu da bazı eleştirmenlerin bugüne kadar cinselliği hakkında açıkça konuşmamış olan Eilish’i ‘kuir baiting’le (yani etki için bir pazarlama tekniği olarak kuirliğe işaret etmek) suçlamasına neden oldu.

Eilish daha sonra Instagram’da, “Lost Cause” videosunun çekimlerinden set görüntüleri yayınladı ve başlıkta sadece “Kızları seviyorum” yazması birçok kişinin bunu kuir baiting iddialarına bir yanıt ve bir açılma olarak yorumlamasına sebep oldu.

Elle verdiği demeçte Eilish, “Sadece bir kez şarkı yapmak istedim ve sonra şarkı yapmaya devam ettim. Asla ‘Hey, hayatıma dikkat et’ demedim,” diyerek genç yaşta kamuoyunun dikkatini çekmesinden ve yaptığı her küçük şey için çevrimiçi eleştirmenlerle uğraşmak zorunda kalmasından bahsetti.

“Bütün arkadaşlarım olumsuz lafların hiçbirini görmek istemediğimi biliyor. İnsanlar bana kötü bir şey gönderdiğinde, bu ruhumu incitiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.