fbpx   .  

Billie Eilish’in Erkek Arkadaşı Homofobik Hakaretleri İçin Özür Diledi

Billie Eilish’in erkek arkadaşı Matthew Tyler Vorce, 17 Haziran Perşembe günü sosyal medya paylaşımlarında ırkçı ve homofobik hakaretler kullandığı için özür diledi.

29 yaşındaki Los Angeles’lı aktör ve yazar Vorce, hayranları tarafından bulunan ekran görüntülerine göre, 2011 yılına kadar uzanan birkaç Facebook gönderisinde N-kelimesini kullandı ve kuir erkekleri “f****ts” (ibneler) olarak nitelendirdi.

 

2017’de şunları yazdı: “Tüm arkadaşlarıma başkanlık ereksiyonları vererek Trump’ın seçimini kutlayacağım. Al şunu, Pence!”

Ayrıca 2012’de Adele’i “İngiliz Bayan Domuzcuk” olarak tanımladı ve 2011 tarihli bir gönderide seri katil Edmund Emil Kemper III’ten bir alıntıya yer verdi.

 

Alıntı, “Sokakta yürüyen güzel bir kız gördüğümde iki şey düşünüyorum” dedi. “Bir yanım onu ​​dışarı çıkarmamı, onunla konuşmamı, gerçekten iyi ve tatlı olmamı ve ona doğru davranmamı istiyor.

“Diğer yanım kafasının bir çubuk üzerinde nasıl görüneceğini bilmek istiyor.”

Gönderilere yönelik tepkilerin ortasında Vorce, “sorumsuz” ve “saldırgan” dil için özür dilemek için özel Instagram sayfasına gitti.

Mother, May I Sleep With Danger’da oynayan aktör bir hikayede “Geçmişte sosyal medyada yazdıklarım için özür dilemek istiyorum,’ dedi.

“Kullandığım dil incitici ve sorumsuzdu ve bu sözlerin ne kadar saldırgan olduğunu anlıyorum. İster bir şarkı sözü, ister bir alıntı ya da benim aptal olmam önemli değil. Onları herhangi bir bağlamda kullandığım için utanıyorum ve çok üzgünüm. Bu benim yetiştirilme tarzım değil ve benim savunduğum şey bu değil.”

“Bu dili en başta kullanmamalıydım ve bir daha kullanmayacağım. Sebep olduğum acılar için çok üzgünüm. Tüm sorumluluğu alıyorum ve eylemlerimden kendimi sorumlu tutmaya devam ediyorum.”

Vorce’nin özrü, Facebook gönderilerinin gerçekliğini doğrular gibi görünse de Billie Eilish daha önce erkek arkadaşının gönderilerinin sahte olduğunu öne sürmüştü.

Eilish’in, ekran görüntülerini “tam anlamıyla uydurulmuş” olarak reddeden bir Instagram gönderisini beğendiği bildirilirken, Vorce’un arkadaşları, Trump hakkındaki gönderiyi “ironik” olarak nitelendirdi.

Vorce etrafındaki tartışmalar, Eilish’in kendini eleştiriye bulaştırmasından birkaç gün sonra ortaya çıktı. 19 yaşındaki genç, “Lost Cause” müzik videosunun onu kadınlarla pijama partisinde dans ederken, krem ​​şanti yerken ve yuvarlanırken göstermesinden sonra hayranları tarafından “queerbaiting” yapmakla suçlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.