fbpx   .  

Binlerce İnsan ‘Kadına Cinsel Taciz’ Nedeniyle Tutuklanan Gay Adam İçin Mücadele Veriyor

Joan Cardona suçlu bulunduktan sonra üç yıl hapis cezası aldı.

Binlerce insan, bir kadına cinsel saldırı yaptığı iddiasıyla suçlanan gay adamın serbest kalması için çağrıda bulundu.

Barselona’da yaşayan Joan Cardona, 2012 yılında evinin dışında bir kadının kıyafetlerinin üzerinden onu okşadığı iddiasıyla suçlu bulunduktan sonra, üç yıldır hapiste yatıyor.

 

Gay bir adam olduğu ve karşı cinse karşı hiçbir cinsel ilgisinin olmadığı konusundaki ısrarlarına rağmen, geçtiğimiz ayın başında 28 yaşındaki Cardona’nın yasal mücadelesini kaybetti.

 

Motosiklete binen, kask ve deri ceket giyen bir adam tarafından saldırıya uğrayan kadın, on gün sonra süpermarkette Joan’u gördü ve polisi aradı.

GSN’nin haberine göre, kadın kendisine saldıranın Joan olduğunu iddia etti ve sonrasında polis merkezinde de onu teşhis etti.

Buna rağmen, Joan gay olduğu konusunda ısrar etti ve sözde saldırı sırasında erkek kardeşi ve ev arkadaşı ile yemekte olduğunu iddia etti.

Motosikleti yok, kadına saldırdığı iddia edildiği sıradaki Facebook konuşmaları, erkek arkadaşı ile mesajlaştığını gösteriyor.

Duruşma sırasında yargıç, mağdurun saldırganın 6ft (1.82m) uzunluğunda olduğunu iddia ettiğini söyledi ama Joan sadece 5ft 7 (1.70m) uzunluğunda.

Trafik Karargahı Departmanı da, Joan’un veya birinci dereceden hiçbir arkadaşının motosikleti veya motosiklet ehliyeti olmadığını doğruladı.

Joan’un hükmünün ardından, serbest kalması için bir sosyal medya kampanyası başlatıldı. Bu zamana kadar, neredeyse 10.000 kişi davasının yeniden açılması için dilekçe imzaladı.

Kampanyaya katılanlar: “Anayasa Mahkemesi’nin bu davaya daha yakından bakmasını ve duruşmada verilen ifadeyi ve kanıtı yeniden değerlendirmesini istiyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

“Bu dava açıldığında bir mağdur vardı, ama bizim yargı sistemimiz bunu iki yaptı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.