fbpx   .  

Biseksüellerin Kötü, Kafası Karışık İnsanlar Olarak Gösterilmediği 10 Film

Zavallı biseksüeller. Kimse sizi anlamaz. Ve bu sizin hatanız bile değil. Her iki grupla aşk oyunları oynamayı siz istemediniz. Doğa sizi daha iyi yaptı. Filmlerde daha da kötüsünüz. Senaristler ikiliyi severler: Hetero ya da homo, ortada çok az alan var, bu yüzden bir avuç biseksüel filmden fazlasını bulmak zor. Ve eğer bi karakter iseniz, o zaman kaçınılmaz olarak kafanız karışık, yırtıcı veya yıkıcıdır. Daha da kötüsü, eninde sonunda, diğerlerini dışlayarak bir cinsiyet seçmek zorunda kalırsınız. Son.

Bazen biseksüel filmler bize bazı harika karakterler verir- Bound, The Rocky Horror Picture Show, Basic Instinct, Cabaret, Sunday Bloody Sunday, her filmde her zaman Angelina Jolie – ama alışılmışın dışında bir şeye ihtiyacınız olduğunda, bu biseksüel filmlerden birini deneyin.

En az bilinen biseksüel filmlerimizden bazılarına göz atın:

 

Appropriate Behaviour

Bu filme haklı olarak İranlı Girls dediler. New York’ta sevecen, bencil bir genç kadını konu alıyor. Ama Desiree Akhavan’ın yirmili yaşlarındaki bir yetişkinin amaçsız yolculuğuyla ilgili otobiyografik çıkışı, HBO şovundan daha gevşek ve beyaz ve heteroseksüel olmamanın günlük dertlerine de değiniyor.

Les Biches

Fransız yönetmen Claude Chabrol’ün 1968 yapımı filminde, iki kadın – Stephane Audran ve Jacqueline Sassard (karakterinin adı “Neden” dir) seksi bir şekilde tanışır, ardından her ikisinin de Jean-Louis Trintignant ile birlikte olduğu Riviera’ya kaçar. Ama o sadece bir vitrin dekorasyonu; burada kadınlar gerçekten de birbirlerinin psiko-cinsel manipülasyonunu stil ve entrika olarak ele alıyorlar. Tam olarak ilerici değil, ama yine de inanılmaz derecede havalı… ve bu çok önemli.

The Comedian

Weeken- Andrew Haigh’in tanışan, seks yapan ve sohbet eden iki genç eşcinsel erkekle ilgili 2011 yapımı filmi. Fakat tüm övgüyü birkaç yıl önce aldı ve Tom Shkolnik’in zorlu bir stand-up çizgi romanıyla ilgili 2012’deki küçük filmine uzun bir gölge düşürdü. (Edward Hogg) kadın oda arkadaşı (Elisa Lasowski) ile gece otobüsünde tanıştığı erkek arkadaşı (Nathan Stewart-Jarrett) arasında kalır. İngiliz yönetmen Richard Curtis’in asla çekmeyeceği, çağdaş Londra hakkında bir film.

The D Train

Sınıf toplantısı gerçekleşmek üzere, bu nedenle, kasabada kalan, genç evlenen ve hala saygı göremeyen lise eziği organizatör Jack Black, mezun oldukları sınıfın en popüler erkeği olan aktörden (James Marsden) onay bekliyor. Black anlaşmayı nasıl imzalıyor? Tabii ki cinsel olarak. Ve Marsden’in karakteri sarsılmaz, canlandırıcı, soğukkanlı bir biseksüel olsa da bir erkekle seks yaptığı ve onu sevdiği gerçeğiyle yüzleşirken şovu çalan Black’in orta yaş krizi oluyor.

Dog Day Afternoon

Gerçek hayattaki bir olayı temel alan filmde evli ve çocuklu Al Pacino, bir bankayı soymaya çalışır ve işler kontrolden çıkar. Suç ortağı mı? Erkek arkadaşı (John Cazale). Sebepleri mi? Erkek arkadaşın cinsiyet değişikliği için para almak. Sidney Lumet’in hışırtılı, cesur New York suç draması tam bir 70’ler sineması örneği ve bu karakterleri harika yapan şey, filmin içten ilişki sohbeti için zamanının olmaması. Soyacak bir bankaları var.

The Pillow Book

Peter Greenaway’in 1996 yapımı tuhaf filminde Vivian Wu, seks ve hat sanatını seven genç bir Japon kadını canlandırıyor. Özellikle sevgililerinin vücutlarında kaligrafi yapmayı seviyor. Bir kitap yazmaya çalışıyor ve bir yayıncı tarafından reddediliyor, ancak daha sonra sevgililerinden birinin (Ewan McGregor) biseksüel olduğunu ve şu anda yayıncıyla bir ilişkisi olduğunu keşfediyor ve ortaya bir plan çıkıyor.

Score

Swinger fantezilerinin en tatmin edici olanı, aşırı derecede azgın evli çift Lynn Lowry ve Gerald Grant’in, fragmanın “karışık çiftler” ve “dörtlü oyun” olarak tanımladığı şey için genç evli Claire Wilbur ve Calvin Culver’ı sorunsuz ve etkili bir şekilde baştan çıkardıkları zaman gerçekleşir. Radley Metzger’in porno komedisi cüretkar bir şekilde utanç içermiyor ve muhtemelen pek çok biseksüel insanın aynı cinsiyetten insanlarla sevişmesinden sorumlu.

Sex in Chains

Sex in Chains, adam öldürme nedeniyle hapishaneye gönderilen bir adam (aynı zamanda yönetmenliğini de yapan William Dieterle) hakkında 1928 tarihli sessiz bir film. Karısından uzakta ve sefil bir halde başka bir mahkumla ilişkiye girer. Burada mutlu son yok, ama her şey çok hassas ve dokunaklı. Bir dakikalığına filmin 1928 yapımı olduğunu hatırlayın. Film hapishanede aşık olan iki adam hakkında.

Skyfall

Tamam, bu diğerleri gibi tam anlamıyla biseksüel bir film değil. Ama Daniel Craig’in baştan çıkarıcı kötü adam Javier Bardem’e “Bunun benim (bir erkekle) ilk seferim olduğunu düşündüren nedir?” demesi 007’nin dudaklarından gelen en müthiş laflardan biriydi. İkonik süper casus playboy’un neredeyse kesinlikle sadece sözlü kedi-fare oynaması meselenin yanında: o anda Bond’un erkekleri becerdiğini düşünmeden duramadınız ve bu mükemmel.

Velvet Goldmine

Todd Haynes’in filmi, çılgın melankoli, rock and roll temelli kendi kaderini belirleme, kederli hafızanın yeniden inşası ve fandomun ona katılan insanları şekillendirme ve çarpıtma yollarının araştırılmasıyla oluşan çılgınca karışık bir yapım. Film Bowie benzeri glam-rock’çı Maxwell Demon’un gizemli ortadan kayboluşunu takip ediyor, ancak film aslında daha çok kavramlarla ilgileniyor ve birçok yönden ana akım başarı için çok havalı ve garip. Ve sonra stüdyo onu tamamen kafa karıştırıcı bir cinayet gizemi olarak satmaya çalıştı ve film gişede başarısızlığa uğradı. Ama gidip yapımı bulun ve Christian Bale, Jonathan Rhys-Meyers ve Ewan McGregor’un tatmin edici çeşitli kombinasyonlarda yatağa girip çıkmalarına tanık olun.

Young Man with a Horn

Hollywood’un Hays Kodunun yürürlükten kaldırıp kuir karakterlerin kendi kimliklerinin kontrolünü ele geçirmesine izin vermeden önce, Lauren Bacall’ın Kirk Douglas’ın caz müzisyeninin karşısında sofistike, entelektüel, psikanaliz odaklı başrol oyuncusu gibi “hasta” kişiler vardı. Bu 1950 dramasında, Bacall’ın gizli biseksüeli, Doris Day’in parlak, güneşli ve “normal” caz şarkıcısına karşında trajik. Ama bugün bakınca, Bacall ekrandaki tek ilginç kişi. Bu film sadece 40 yıl sonra yapılmış olsaydı, kapanış jeneriğinden önce ikisini de başarıyla öldürürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.