BTS’ye Homofobik Küfürler Eden Kuryeler Kovuldu!

 BTS’ye Homofobik Küfürler Eden Kuryeler Kovuldu!
Digiqole ad

Güney Koreli pop ikonları BTS hakkında homofobik yorumlar yaptıktan sonra bir dizi teslimat sürücüsü işlerinden uzaklaştırıldı.

Popüler, uygulama tabanlı bir dağıtım hizmeti olan Grab Philippines, 17 Haziran Perşembe günü, BTS hakkında bir dizi homofobik sosyal medya gönderisine karışan çalışanlarını uzaklaştırdıklarını doğruladı.

Rappler.com’a göre, Grab sürücülerinin gruba eşcinsel anlamına gelen ‘biot’ ya da ‘bayot’ dediği bir dizi Facebook yorumu hayranları öfkelendirdi.

Mesajlar arasında, 18 Mayıs Cuma günü Filipinler’de piyasaya sürülen, çok beklenen sınırlı sayıda McDonald’s BTS yemeğinin boykot çağrıları da vardı.

Grab, “kapsayıcılığın” şirketin temel değerlerinden biri olduğunu ve “mazur görülemez davranışlar için sıfır tolerans politikasına” sahip olduğunu söyledi.

Devam etti:

“Söz konusu teslimat ortaklarını derhal uzaklaştırdık ve kapsayıcı ve çeşitli bir platformu sürdürmek için çok çalışmaya devam edeceğiz.”

Grab ayrıca müşterilerin “ailelerini desteklemek” için Grab’e güvenen “birkaç seçkin kişinin eylemlerinin birçok teslimat ortağının geçim kaynaklarını etkilemesine izin vermeyeceğini” umduğunu söyledi.

BTS kısa süre önce, Lady Gaga ve Justin Beiber gibi diğer pop yıldızlarının yanı sıra merakla beklenen Friends: The Reunion özel programında da yer aldı.

Güney Koreli grup ayrıca Mayıs ayında ikinci İngilizce single’ı “Butter”ı yayınladı – birçok hayran bunu bir lezbiyen marşı olarak ilan etti.

“Butter” videosunda, yedi BTS üyesinin tamamı – Jungkook, V, Jimin, Jin, RM, Suga ve J-Hope – şok edici bir şekilde lezbiyen Pride bayrağına benzeyen renkli bir fonun önünde dans ediyor.

Şarkı, üç hafta boyunca Billboard Hot 100 şarkı listesinde bir numarada kaldı.

Bu, “Butter”, “Dynamite”, “Life Goes On” ve “Savage Love” gibi hitlerden sonra BTS’in zirveye ulaşan dördüncü şarkısı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin