fbpx   .  

Bu Papaz Drag Olarak Vaaz Verdi

Logan Meydanı’ndaki St Luke’s Lutheran Kilisesi’nde bir papaz olan Aaron Musser, bir vaazı drag yaparak yönetti.

Ayin 13 Aralık’ta gerçekleşti. Queerty, St. Luke’un etkinliği önceden Facebook’ta tanıttığını bildirdi. “YARIN—Seminaryan Aaron unutulmayacak bir vaaz verecek! Sizi, kendinizin en iyi versiyonu gibi %100 siz gibi hissettiren giysiler ve aksesuarlar giymeye davet ediyoruz.”

 

Etkinlik Zoom’da canlı yayınlandı ve LGBTİ+ hakkında bilgiler de içeriyordu. Musser, “Vaaz vermek, neşenin dinsel bir yansımasıdır: Neşe o kadar bol ki, tüm odada dolup taşıyor. Günün temasını, kuir teorisini ve ders metinlerini bir araya getirerek, neşe ve mutluluk için bir araya geleceğiz.”

Musser ayrıca çocukları da bu etkinliğe dahil etti ve Corrinne Averiss’in Joy adlı çocuk kitabını okudu.

 

İşte vaazdan bir kesit:

“Bu iki yıl bizim için oldukça zorlu geçti. Neşe ve mutluluk yaymak için burada toplandık, bazılarımız için sevinç ve mutluluk zor hissedilen duygular olabilir. Bu yüzden de böyle toplantılar çok önemli.

Ve size, ‘İşte böyle neşeli olmanı istiyorum’ demek yerine, bu drag şovu için hazırlanırken, bana ilham veren pek çok kişinin yaptığı gibi bir elbise giymeye karar verdim. Onların örneğini takip etmeye karar verdim, baskıcı yasalardan kurtulmanın neşeye giden yolu açtığını gösterdim.

Ancak iyi hissetmenize izin vermek korkutucu olabilir. Bu sabah beni gördüklerinde dış dünyanın bana nasıl tepki vereceğinden emin değildim. Sevinci hissetmek zordur, savunmasızdır. Ama aynı zamanda da çok güzeldir değil mi?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.