.  

Call Me By Your Name’in İkinci Kitabının Yayın Tarihi Açıklandı!

Armie Hammer’ın Call Me By Your Name devam filmi hakkında söylediklerinin üzerinden saatler geçmişti ki, André Aciman filmi kaynağı olan kitabının devamını yazdığını duyurdu.

Yayınevi Farrar, Straus and Giroux da Aciman’ın yeni romanı üzerinde çalıştığını açıkladı. Yeni kitapta bildiğimiz, tanıdığımız Elio, Oliver, ve Mafalda karakterleri yer alacak. “Find Me”, yine Pearlman ailesi etrafında şekillencek. 

FSG: “Find Me’de Aciman, Elio’nun yeni boşanmış olan babası Samuel’den bahsediyor. Samuel Floransa’dan Roma’ya Elio’yu görmek için geliyor.”

 

“Samuel trende sürpriz biriyle tanışıyor ve hayatı değişiyor. Elio, Paris’te çapkınlık peşinde koşuyor ve Oliver, New England’daki profesörlük kariyerini sürdürürken Avrupa’yı ziyaret etme kararı alıyor.”

Call Me By Your Name’nin hem okuyucuları hem de izleyicileri, Elio’nun babası Samuel’in gizli, kuir bir yanı olduğuna dair yorumlar yapmıştı. Böyle düşünülmesinin en büyük sebeplerinden biri, 17 yaşındaki oğlunun 25 yaşındaki öğrencisiyle sevişiyor olmasını oldukça sakin karşılaması ve oğluna ‘kalbini takip etmesini’ söylemesi.

 

Samuel, Aciman’ın devam eserinde kuir aşkını bulacak mı? Merakla bekliyoruz.

Peki bu yönetmen Luca Guadagnino için ne anlam ifade ediyor? Geçtiğimiz günlerde Vulture dergisine verdiği röportajda Arnie Hammer, filmin ilkinin çok özel olduğunu, bu sebeple ikinci filmde ne yapılırsa yapılsın ilkinin mükemmelliğini yakalayamayacağı yönündeki düşüncelerini belirtmişti.

Fakat sonrasında ekibin geri kalanı filmi yapmaya karar verirse, hayır deme şansının olmadığını da eklemişti. Dolayısıyla iş Guadagnino, ve fikirlerinde bitiyor. Devam filmi Aciman’ın yeni kitabıyla örtüşecek mi, yoksa tamamen farklı mı olacak bekleyip göreceğiz. 

Find Me’nin 29 Ekim 2019’da yayınlanacağı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.